Książki i komiksy

Poznaliśmy szczegóły książki „Wielka Republika: Na ratunek Valo”

Ledwie 3 dni temu informowaliśmy Was o nadchodzących w tym roku premierach wydawnictw Olesiejuk i Egmont. Drugą po Eskadrze Alfabet: Puste słońce tegoroczną książką miała być Wielka Republika: Na ratunek Valo autorstwa Daniela José Oldera, której przybliżona data premiery wskazywała na luty. Poznaliśmy już jednak pozostałe szczegóły wydania.

Z zapowiedzi, jaka pojawiła się na stronie księgarni Świat Książki, dowiadujemy się, że powieść dla młodzieży w przekładzie Anny Hikiert-Berezy trafi na rynek dokładnie 23 lutego. Rodzime wydanie będzie sobie liczyć 202 strony. Warto zwrócić uwagę, że tytuł różni się od oryginalnego Race to Crashpoint Tower – jak się jednak okazuje, to dość powszechna praktyka w nieanglojęzycznych wydaniach tej powieści.

Polską okładkę oraz oficjalny opis Wielkiej Republiki: Na ratunek Valo znajdziecie poniżej:

Na ratunek Valo to kolejny tytuł epickiej serii Star Wars. Wielka Republika.

Festiwal Republiki zbliża się wielkimi krokami! Goście z całej galaktyki przybywają na planetę Valo, aby wziąć udział w niesamowitej, zakrojonej na szeroką skalę imprezie, która ma być wielkim świętem Republiki. Podczas gdy wszyscy Valończycy przygotowują się do festiwalu, padawan Jedi Ram Jomaram zaszył się w swojej ulubionej kryjówce: zapuszczonym warsztacie, pełnym rozmaitych części i narzędzi. Gdy jednak z pobliskiego wzgórza, zwanego wzgórzem Crashpoint, dobiega sygnał alarmu, chłopiec wyrusza wraz ze swoim zaufanym droidem V-18, aby zbadać tę sprawę. Odkrywa, że ktoś sabotował valońską wieżę łączności. To przerażający znak, który może świadczyć tylko o jednym – że zarówno samo Valo, jak i nadchodzący Festiwal Republiki są zagrożone.

Wkrótce okazuje się, że te obawy nie są bezpodstawne. Gdy Ram śpieszy, aby ostrzec Jedi o potencjalnym niebezpieczeństwie, na planetę napadają straszliwi Nihilowie! Teraz Ram musi stawić czoło wrogowi, który przypuścił szturm na wieżę Crashpoint, i wysłać do Republiki sygnał wołania o pomoc. Na szczęście może liczyć na wsparcie ze strony niespodziewanych sojuszników.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.