Seriale

„Obi-Wan Kenobi” otrzyma 2. sezon? Kathleen Kennedy komentuje możliwość kontynuacji

Jak dobrze wiadomo od dłuższego czasu, Lucasfilm produkuje serial poświęcony postaci Obi-Wana Kenobiego z Ewanem McGregorem w roli głównej. Wczoraj i dziś zadebiutowały zresztą pierwsze zdjęcia oraz zwiastun nadchodzącego projektu, który trafi na Disney+ 25 maja, gdzie będzie emitowany przez sześć tygodni. Czy jednak wytwórnia w przyszłości jeszcze do niego wróci?

Obi-Wan Kenobi od początku zapowiadany był jako serial limitowany, historia zamknięta w pojedynczym sezonie składającym się z sześciu odcinków. Redaktor Entertainment Weekly poruszył tę kwestię w wywiadzie z Deborah Chow – reżyserką produkcji – oraz Kathleen Kennedy, prezeską Lucasfilmu.

Chow odwołała się do wyjściowego zamysłu.

„Powstawał zdecydowanie jako serial limitowany i jest jedną, dużą historią z początkiem, środkiem i końcem. Podchodziliśmy do niego zawsze jako do pełnej historii.”

Odpowiedź Kennedy okazała się jednak odrobinę mniej ostateczna.

„Jest to na pewno coś, o czym rozmawialiśmy. Głównie, ponieważ gdy wszyscy się zebrali, był to niezwykły czas. Ewan świetnie się bawił. Hayden świetnie się bawił. Tak że z tego punktu widzenia wszyscy zaangażowani na pewno chcieliby, aby to nie był koniec. Ale trzeba naprawdę zadać sobie pytanie: »dlaczego mielibyśmy to zrobić?«. Gdybyśmy mieli zrobić coś więcej z Obi-Wanem, musielibyśmy mieć poważną odpowiedź, czemu.”

Jest to oczywiście wciąż przychylanie się do traktowania Obi-Wana Kenobiego jako zamkniętej, spójnej całości i podkreślanie, iż najpewniej nie będzie po co kontynuować historii mistrza Jedi, jednak mimo wszystko Lucasfilm najwyraźniej nie wyklucza całkowicie możliwości wyprodukowania kolejnego sezonu serialu. Chcielibyście, aby Ewan McGregor powrócił do swojej roli z Prequeli na więcej niż sześć odcinków?


Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.