Seriale

Twórczyni zdradza pierwsze szczegóły fabularne serialu „The Acolyte”

Jak wiemy już od dłuższego czasu, jednym z tytułów należących do serialowej ofensywy Lucasfilmu ma być The Acolyte – projekt, którego akcja ma być osadzona jeszcze przed wydarzeniami z Mrocznego widma, w okresie Wielkiej Republiki. Dotąd nie wiedzieliśmy jednak wiele więcej.

W niedawnym artykule Vanity Fair na temat Gwiezdnych wojen znalazł się jednak między innymi wywiad z autorką nadchodzącego serialu – Leslye Headland (Russian Doll) – która opowiedziała co nieco na temat projektu. Potwierdzono, iż The Acolyte przedstawiać będzie Republikę i Zakon Jedi w czasie poprzedzającym Epizod I o około 100 lat. Jak się okazuje, serial będzie w miarę bezpośrednim prequelem Trylogii Prequeli i ma wyjaśniać jak doszło do wydarzeń, które dwie dekady temu w swoich filmach pokazywał George Lucas.

„Przyglądamy się politycznym, osobistym i duchowym aspektom, które zaszły w tym okresie, o którym niewiele wiemy. Oglądajć Mroczne widmo zawsze zastanawiałam się jak sytuacja doszła do takiego punktu. W jaki sposób Sith mógł zinfiltrować Senat i nikt z Jedi tego nie zauważył? Co poszło nie tak? Jakie scenariusze doprowadziły do tego momentu?”

Headland oznajmiła też, że zobaczymy nieco inny Zakon Jedi niż ten znany z dotychczasowych filmów.

„Używamy terminu Renesans lub Epoka Oświecenia. Uniformy Jedi są złoto-białe i wyglądają jakby nigdy nie miały się pobrudzić. Nigdy się nie włóczą. Zamysł jest taki, że mogli mieć takie uniformy ze względu na to, w jak niewiele potyczek się angażowali.”

The Acolyte debiutować będzie oczywiście na Disney+. Premiera planowana jest prawdopodobnie na przyszły rok. Według doniesień w głównej roli zobaczymy Amandlę Stenberg.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.