Filmy

Następny film Star Wars będzie osadzony po trylogii Sequeli, twierdzi prezes Lucasfilmu

Choć w trakcie trwającego właśnie Star Wars Celebration nie doczekaliśmy się żadnych istotnych informacji dotyczących powstających filmów z uniwersum Star Wars (i już się nie doczekamy), to dziennikarzom udało się wyciągnąć kilka drobnych detali od prezes Lucasfilmu, która zdradziła, czego w ogólnym ujęciu powinniśmy spodziewać się po przyszłych pełnometrażowych produkcjach osadzonych w odległej galaktyce.

Redaktor magazynu Empire zadał kilka pytań Kathleen Kennedy. Z rozmowy wynikło, że choć produkcje serialowe dla Disney+ nadal będą skupiały się na eksplorowaniu okresów oscylujących wokół sagi Skywalkerów, to nadchodzące filmy mają skoncentrować się na wyjściu poza utarty schemat i przedstawią nam wydarzenia rozgrywające się po Epizodzie IX, gdzie obserwowaliśmy upadek Ostatecznego Porządku oraz śmierć Imperatora. Jak powiedziała Kennedy:

„Chcemy wyjść poza istniejące sequele, patrząc na naszą przestrzeń filmową. Dużo rozmawiamy o erze sequeli w kontekście przyszłych filmów, a także o tym jak daleko od nich [sequeli – przyp. red.] chcemy się znaleźć. To w dużej mierze obszar, na którym się koncentrujemy.”

Częściowo informacja ta nie stanowi zaskoczenia czy większej nowości, ponieważ już Rogue Squadron został zapowiedziany jako film wykraczający poza sagę Skywalkerów. Sęk w tym, że nie wiadomo, czy produkcja Patty Jenkins pojawi się tak szybko, jak zapowiadano na początku, a wówczas w jej miejsce musiałby wskoczyć inny tytuł.

Interesująca wydaje się koncepcja osadzenia projektu Taiki Waititiego bądź Kevina Feige po wydarzeniach z The Rise of Skywalker. Dałoby to im szansę na stworzenie czegoś naprawdę świeżego i jednocześnie zapewniłoby swobodę w realizowaniu pomysłów, które w przeciwnym wypadku byłyby ograniczone przez ramy znanych nam historii.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.