Książki i komiksy

Komiks o mistrzu Yodzie zapowiedziany na Star Wars Celebration

Wczoraj miał miejsce ostatni z paneli wydawniczych na Star Wars Celebration, na którym swoje nadchodzące komiksy zaprezentowało wydawnictwo Marvel. Ku zaskoczeniu, obyło się bez licznych zapowiedzi i podzielono się przede wszystkim pierwszym spojrzeniem na kolejne numery obecnie wydawanych serii.

Jedynym nowym komiksem, jaki zapowiedziano, jest miniseria o mistrzu Yodzie zatytułowana po prostu Star Wars: Yoda. Akcja ma zostać osadzona tuż przed wydarzeniami z Imperium kontratakuje, kiedy Yodę dopada refleksja nad jego życiem. Opowieść skupi się na lekcjach, jakich udzielił innym. Mamy spojrzeć na wiekowego mistrza z zupełnie innej perspektywy i ujrzeć w nim nawet cień Ciemnej strony Mocy.

Historia będzie podzielona na 3 wątki, każdy stworzony będzie przez innego scenarzystę i rysownika – kolejno Cavana Scotta i Nico Leona (ten arc cofnie się w retrospekcjach do czasów Wielkiej Republiki), Jody’ego Housera i Luke’a Rossa oraz Marca Guggenheima i Alessandro Miracolo.

Premierę pierwszego zeszytu zaplanowano na październik tego roku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.