Seriale

„Light & Magic” – zwiastun dokumentu o historii efektów specjalnych w „Gwiezdnych wojnach” i nie tylko

Do sieci trafił wczoraj zwiastun nadchodzącego dokumentu o filmowych efektach specjalnych, a właściwie o odpowiedzialnym za nie Industrial Light & Magic. Seria opowie o historii powstania i rozwoju ILM, które na przestrzeni ostatnich 40 lat z nieznanego nikomu studia, próbującego przeforsować niestandardowe metody tworzenia magii na naszych ekranach, stało się synonimem najwyższej jakości efektów filmowych, odpowiadając za to, co mogliśmy zobaczyć w Gwiezdnych wojnach oraz w wielu innych kultowych dziełach.

W ramach ujawnionego wczoraj trailera możemy zobaczyć fragmenty dokumentu oraz posłuchać wypowiedzi kilku legendarnych twórców, w tym samego George’a Lucasa, Jamesa Camerona, Stevena Spielberga i Kathleen Kennedy.

6-odcinkowa seria ma stanowić przypomnienie, jak wiele różnych produkcji wyszło spod utalentowanych rąk „czarodziejów” z ILM. Pośród odniesień, jakie się tam pojawią, możemy wyróżnić klasyki pokroju Terminator 2: Dzień sądu, Poszukiwacze zaginionej Arki, Transformers, Kto wrobił królika Rogera? oraz oczywiście Star Wars.

Materiał wideo obejrzycie poniżej:

Pojawił się również oficjalny plakat Light & Magic:

Premiera na Disney+ zaplanowana została na 27 lipca.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.