Seriale

„Andor” zawiera ciekawe powiązanie z „Rebeliantami”

Wraz z 4. odcinkiem Andora przyszło nam wreszcie spotkać Mon Mothmę – chandrilańską senatorkę i jedną z czołowych postaci przyszłego Sojuszu Rebeliantów. Twórcy już na starcie rozpoczęli rozwijanie jej postaci względem innych źródeł, w których się pojawiła, ale też w interesujący sposób nawiązali do znanych wydarzeń z jej życia.

Kiedy bohaterka rozmawia z mężem o planowanej kolacji, na którą zostaną zaproszeni członkowie świty Imperatora, dowiadujemy się, że decyzją galaktycznego rządu zamknięto szlaki transportowe prowadzące na planetę Ghorman, co bardzo nie spodobało się Mon Mothmie. Z kolei w 18. odcinku 3. sezonu Rebeliantów – toczącym się około 3 lata po wydarzeniach przedstawionych w Andorze – możemy usłyszeć nagranie przemowy Senatorki, w którym oskarża ona Palpatine’a o brutalną pacyfikację protestów właśnie na planecie Ghorman. Po tym wydarzeniu Mon zrzekła się urzędu, uciekła ze stolicy Imperium i oficjalnie rozpoczęła formowanie Rebelii.

Bardzo interesujące i prawdopodobnie nieprzypadkowe jest odniesienie się przez twórców do tego momentu. W tej sytuacji należy się spodziewać, że w 2. sezonie wątek ten zostanie poruszony i odpowiednio rozwinięty, zwłaszcza że formowanie się Rebelii oraz udział we wspomnianych wydarzeniach Imperialnego Biura Bezpieczeństwa stanowią główne elementy serialu.

Inne ciekawostki z wczorajszego epizodu Andora możecie znaleźć tutaj.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.