Książki i komiksy

Mamy zwiastun 2. fazy Wielkiej Republiki

Nadeszła zapowiada od dłuższego czasu 2. faza Wielkiej Republiki, która przynosi ze sobą całą gamę nowych książek i komiksów osadzonych w erze rozkwitu Zakonu Jedi. Jeszcze w tym tygodniu za Oceanem zadebiutuje młodzieżowa powieść Path of Deceit autorstwa Justiny Ireland i Tessy Gratton, z kolei od 12 października Marvel wznowi komiksową serię The High Republic, oferując nam kolejne historie osadzone setki lat przez sagą Skywalkerów.

Quest of the Jedi – bo taki tytuł nosi nowa faza Wielkiej Republiki – będzie rozgrywać się 150 lat PRZED wydarzeniami z fazy 1., a więc dokładnie 382 lata przed bitwą o Yavin. Przedstawione zostaną wojny międzyplanetarne, a także procesy formowania sojuszy politycznych i odkrywania nieznanych jeszcze zakątków galaktyki. Centralnym punktem wydarzeń będzie tym razem planeta Jedha, wprowadzona do kanonu za sprawą filmu Łotr 1. Skupi się na niej m.in. nadchodzące słuchowisko The Battle of Jedha autorstwa George’a Manna.

Opublikowano również zwiastun, który pokrótce wyjaśnia, o czym opowie 2. faza The High Republic. Możecie obejrzeć go poniżej:

Póki co nie mamy informacji na temat planów wydania książek i komiksów 2. fazy w Polsce, natomiast jest to zapewne kwestią czasu i w końcu Wydawnictwo Olesiejuk zabierze w tej sprawie głos.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.