Książki i komiksy

Zapowiedź polskiej premiery powieści „Star Wars: Cień królowej”

Wydawnictwo Olesiejuk kontynuuje rozpieszczanie fanów Gwiezdnych wojen, zapowiadając premierę kolejnej powieści, mającą nastąpić na początku zbliżającego się już wielkimi krokami 2023 roku – niebawem będziemy mogli bliżej poznać dalsze losy Padmé Amidali w ramach powieści Cień królowej.

Książka autorstwa E.K. Johnston oryginalnie wydana została 5 marca 2019 roku i jest środkową częścią trylogii tej samej autorki (poprzedzona była powieścią Queen’s Peril, a później pojawiła się Queen’s Hope). Polską premierę przewidziano na 25 stycznia przyszłego roku, zaś za rodzimy przekład odpowiada tłumacz znany doskonale czytelnikom pozycji ze świata Star WarsKrzysztof Kietzman. Aktualna cena zamówień przedpremierowych to równe 30 zł.

Tutaj możecie zapoznać się z pełną zapowiedzią, zaś poniżej znajdziecie okładkę oraz oficjalny opis nadchodzącej pozycji:

Czas panowania Padmé Amidali dobiega końca, ale byłej królowej Naboo nie będzie dane odpocząć. Gdy nowa władczyni proponuje jej stanowisko w Senacie Galaktycznym, Padmé podejmuje wyzwanie i w asyście oddanych i kompetentnych dwórek i strażników wyrusza ze swojej pięknej, cieszącej się spokojem planety na tętniącą życiem Coruscant. Choć ma liczne obawy, wierzy, że przyjmując to stanowisko, zdoła uczynić wiele dobrego zarówno dla swojego ludu, jak i całej Republiki. W świecie wielkiej polityki nic nie jest takie, na jakie wygląda. Czy Padmé nauczy się lawirować wśród jego zdradliwych meandrów i pułapek, czy rozpozna, kto jest jej wrogiem, a kto przyjacielem, czy zdoła pozyskać sojuszników dla forsowanej przez siebie sprawy? I jaka rola przypadnie w tym jej niezwykłej świcie?

Pierwsza część trylogii stanowiącej kolejną odsłonę uniwersum Gwiezdnych Wojen, której akcja rozgrywa się pomiędzy wydarzeniami opisanymi w Mrocznym widmie i Ataku klonów.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.