Gry

„Star Wars Jedi: Ocalały” – nowe zdolności i postawy w walce na miecze świetlne. Będzie w czym wybierać

Niecałe dwa tygodnie temu otrzymaliśmy długo wyczekiwany zwiastun gry Jedi: Survivor, stanowiącej kontynuację świetnie przyjętego Jedi: Fallen Order. Publikacja materiału promocyjnego wyznaczyła też start całej kampanii promocyjnej tytułu, podczas której twórcy ujawniają coraz więcej szczegółów rozgrywki. Tym razem poznaliśmy kilka detali dotyczących postaw w walce mieczem świetlnym, jakimi będzie mógł posługiwać się Cal Kestis.

Serwis Game Informer otrzymał od deweloperów sporo ciekawych konkretów na temat Ocalałego, pośród których wyróżnia się wspomniane już korzystanie z różnych postaw oraz typów uzbrojenia w trakcie walki. Oto, co na ten temat mieli do powiedzenia przedstawiciele Respawn Entertainment:

„Wiele z nich zależy od wroga, z którym się zetkniemy. Korzystne jest używanie pewnych typów postaw przeciwko określonym rodzajom wrogów i gracz musi to samodzielnie odkryć. Wymaga to przestudiowania różnych przeciwników i zorientowania się, jaka jest najlepsza broń do wyboru.”

Jako przykład zróżnicowanego podejścia podano chociażby korzystanie z dwóch mieczy świetlnych. Z kolei zupełną nowością będzie możliwość jednoczesnego korzystania z miecza oraz blastera.

„Od wydarzeń z pierwszej części minęło pięć lat, a mroczne czasy wciąż są w pełnym rozkwicie. Protagonista jest niekonwencjonalnym Jedi i musi robić niekonwencjonalne rzeczy. Czyli coś, co w czasach Zakonu Jedi byłoby zakazane. Cal jednak stwierdza, że musi zrobić wszystko, co konieczne.”

Wspomniano także o nowym towarzyszu głównego bohatera, znanym jako Bode Akuna (ukazany został w niedawnym zwiastunie). Będzie on nie tylko istotną częścią fabuły, ale też wesprze nas podczas eksploracji i walki z przeciwnikami.

Okazuje się także, że elementy podgatunku Metroidvanii, jakie zawarte zostały jeszcze w Upadłym zakonie, doczekają się mocnego rozwinięcia w ramach Ocalałego.

„To znacznie bardziej rozbudowane podejście do Metroidvanii. Cal może przekraczać ogromne przeszkody, łącząc ze sobą kilka typów umiejętności.”

Star Wars Jedi: Ocalały zadebiutuje na platformach Xbox Series X, Xbox Series S, PlayStation 5 oraz PC już 17 marca przyszłego roku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.