Gry

Gra FPS w świecie Star Wars od Respawn z trybem sieciowym

Wygląda na to, że powstająca właśnie strzelanka pierwszoosobowa od studia Respawn Entertainment (twórców m.in. Apex Legends, Titanfall, a także gier Star Wars Jedi: Fallen Order i Survivor) będzie zawierała komponent odpowiedzialny za rozgrywkę sieciową. Tak przynajmniej można wywnioskować z opublikowanego ogłoszenia o pracę.

Portal Insider Gaming odkrył ogłoszenie wystawione przez Respawn dotyczące stanowiska Senior Gameplay Software Engineer, które ma być bezpośrednio powiązane z pracami nad niezatytułowaną grą FPS ze świata Star Wars. W wymaganiach dla potencjalnych kandydatów podkreślono posiadanie przez nich doświadczenia w projektowaniu gier z segmentu multiplayer, co potwierdza, że tytuł będzie kładł nacisk na rozgrywki sieciowe.

Obecnie większość FPS-ów posiada tryby wieloosobowe, nawet jeśli są to produkcje w założeniu stawiające na rozgrywkę dla pojedynczego gracza. Warto także pamiętać, że samo Respawn słynie przede wszystkim właśnie z sieciowych shooterów, bowiem studio wybiło się za sprawą wspomnianego już Titanfalla oraz Apex Legends.

Szczegóły omawianej gry są w tej chwili owiane tajemnicą, natomiast wiemy, że najprawdopodobniej skorzysta ona z dobrodziejstw silnika Unreal Engine 5, będącego obecnie jednym z najpopularniejszych narzędzi deweloperskich na rynku. Jest to natomiast wyjątek w kontekście tytułów powstających pod egidą Electronic Arts, znanego z „zachęcania” podległych sobie studiów do tworzenia gier w oparciu o silnik Frostbite, będący dziełem szwedzkiego DICE.

Jak zostało już wcześniej wspomniane, aktualnie Respawn pracuje nie tylko nad niezatytułowanym FPS-em, lecz także nad grą Jedi: Survivor – sequelem świetnie przyjętego Jedi: Fallen Order – którego premiera przewidziana jest na 17 marca bieżącego roku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.