Gry

„Jedi: Survivor” – ujawniono szczegóły otwartego świata

Już tylko nieco ponad dwa miesiące dzielą nas od prawdopodobnie ostatecznej daty premiery najnowszej gry ze świata Star Wars, czyli sequela Jedi: Fallen Order. Jedi: Survivor zadebiutować ma 28 kwietnia, więc śmiało można stwierdzić , że kampania promocyjna wkracza w decydującą fazę.

Z pewnością istotnym aspektem wyróżniającym Jedi: Survivor od poprzednika będzie otwarty świat, jaki czeka na nas na jednej z planet. Mowa tu o nowym świecie o nazwie Koboh, który w grze ma umożliwiać protagoniście swobodną eksplorację, misje istotne dla fabuły, ale również dużo aktywności pobocznych. Te ostatnie mają dostarczyć ilość doświadczenia potrzebną do pełniejszego rozwinięcia drzewka umiejętności Cala Kestisa.

Więcej światła na temat nowej planety rzuca najnowsze video portalu IGN, który miał dostęp do ponad pięciu godzin rozgrywki i w swoich filmach ujawnia stopniowo nowe szczegóły. Wcześniej w ramach cyklu IGN First udostępniono 9 minut rozgrywki prosto z gry, z kolei tym razem skupiono się właśnie na kwestiach związanych z Koboh.

Najwyraźniej jednak autorzy nagrania mieli do czynienia z początkowym fragmentem eksploracji tego świata, gdyż rozgrywka jest tam dość liniowa. Bohater musi walczyć i stopniowo poznawać mapę, zanim stanie się ona otwarta i możliwa do swobodniejszej eksploracji.

Wśród dodatkowych aktywności, jakie na nas czekają, jest na przykład opcjonalna walka z bossem. Odwiedzimy też komnaty zagadek Jedi, wrogie posterunki czy też alternatywne ścieżki, którymi Cal będzie w stanie się poruszać dopiero po uzyskaniu odpowiednich umiejętności (jak w grach w rodzaju Metroidvanii).

Film pokazuje też poziom w założeniu znacznie bardziej liniowy. Widzimy tam tajemniczą bazę księżycową pełną śmiertelnie niebezpiecznych przeciwników. Warto zauważyć, że również tam twórcy gry umieścili bonusowe misje, takie jak pokój wyzwań, gdzie będziemy mierzyć się z coraz silniejszymi falami przeciwników (podobne rozwiązanie widzieliśmy w Jedi: Fallen Order).

Na koniec wspomnimy jeszcze o ciekawostce dla osób lubiących kolekcjonować różne bonusy w grach. Zamawiając grę pre-orderze otrzymamy szaty, miecz oraz blaster inspirowany Obi-Wanem Kenobim.

Cechą charakterystyczną wielu sequeli jest dążenie twórców do zapewnienia odbiorcom przygody na większą skalę, przy jednoczesnym zachowaniu elementów, które zapewniły sukces poprzedniej części. Wiele wskazuje na to, że Respawn Entertainment idzie podobną ścieżką i istnieje duża szansa, że im się to uda. Czekamy z niecierpliwością.

Star Wars Jedi: Survivor trafi do sprzedaży 28 kwietnia. Grę obsłużą PlayStation 5Xbos Series X/S oraz oczywiście PC.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.