Seriale

„The Mandalorian” S03E07 (Rozdział 23) – ciekawostki

Jak w każdą środę na przestrzeni ostatnich tygodni, na Disney+ trafił dziś nowy odcinek The Mandalorian. Jesteśmy coraz bliżej finału, w związku z czym intryga coraz bardziej się zagęszcza. Pomimo tego oczywiście znalazło się miejsce na kilka znaczących smaczków dla fanów.

Rodzina

general-hux-1.jpg

Na samym początku odcinka przedstawiona zostaje nam Rada Cieni. Jednym z jej członków jest Brendol Hux – ojciec Armitage’a Huxa z trylogii sequeli. Dodatkowo wciela się w niego Brian Gleeson prywatnie będący bratem Domhnalla Gleesona.

Prawa ręka

Xander Berkeley jako Gilad Pellaeon w The Mandalorian

W Radzie zasiada także Gilad Pellaeon. W oryginalnej ksiązkowej trylogii Thrawna był prawą ręką Wielkiego Admirała. Istniał już w nowym kanonie, jednak była to raczej nieznacząca obecność, po której debiut w live action to duży krok naprzód. W postać wcielił się Xander Berkeley.

Wielki powrót

Lars Mikkelsen jako Wielki Admirał Thrawn na kadrze ze zwiastuna serialu Ahsoka

Pellaeon sugeruje zwlekanie z działaniem, by najpierw doczekać powrotu Thrawna. Moff Gideon odrzuca ten pomysł, wskazując, iż nic nie wskazuje, aby Chiss miał wspomóc Radę Cieni. Wiemy jednak, iż Wielki Admirał rzeczywiście znów pojawi się w odległej galaktyce już niedługo, o czym opowie serial Ahsoka.

IG-12

Po raz kolejny widzimy droida IG-11, choć obecnie dzięki anzellańskim mechanikom właściwie jako IG-12, który służy za ogromną zbroję dla Grogu. Ponownie przemawia głosem Taiki Waititiego.

Pierwsze słowa

Grogu na kadrze z serialu The Mandalorian

IG-12 w pewnym sensie pozwala Grogu wypowiedzieć swoje pierwsze słowa. Bohater The Mandalorian wciąż przed sobą ma samodzielną komunikację, jednak za pośrednictwem droida bardzo skutecznie mógł oznajmiać „tak” i „nie”.

Darksaber

Giancarlo Esposito jako Moff Gideon na kadrze z serialu The Mandalorian

Bo-Katan w końcu ujawnia, w jaki sposób Darksaber trafił w ręce Moffa Gideona. Jak się okazuje, liderka poddała się, by ocalić Mandalorę. Antagonista rzecz jasna nie dotrzymał słowa i planeta została zniszczona, jednak przejął legendarne ostrze.

Żołnierze przyszłości

Rey i Kylo Ren walczący z Gwardią Pretoriańską w scenie z The Last Jedi

W finale odcinka Moff Gideon pojawia się na Mandalore ze szturmowcami w beskarowych zbrojach oraz Gwardią Pretoriańską u boku. Pierwszy pomysł to nowość wprowadzona przez The Mandalorian, jednak strażników w czerwonych pancerzach ukazał już Ostatni Jedi. Design różni się w kilku aspektach – w oczy najbardziej rzucają się serialowe hełmy wzorowane na mandaloriańskich – jednak to ta sama elitarna jednostka.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.