Filmy

Powrót Asajj Ventress w finałowym sezonie Bad Batch

Disney+ nieustannie przygotowuje nas na emocjonujący powrót ukochanej ekipy klonów. Historia małej Omegi i jej przyjaciół powoli dobiega końca. Ostatni sezon obiecuje nam niezwykłe widowisko, w którym pojawi się znana nam z innych serii postać — Asajj Ventress.

Powrót Ventress na mały ekran z pewnością przyciągnął uwagę licznych fanów, zwłaszcza miłośników literatury uniwersum, którzy już mieli okazję zagłębić się w fabułę Mrocznego Ucznia. Pojawienie się jej postaci w nowym trailerze Bad Batch wywołało jednak wiele pytań dotyczących zgodności między nowym kanonem książkowym a serialem. Wielu entuzjastów obawiało się utraty spójności w przedstawionej historii, co zrodziło dodatkowe zaniepokojenie wśród fanów.

Wojny Klonów — ostatnia animowana Ventress

SPOILER START

Jednym z ostatnich momentów, w których mogliśmy ujrzeć Dathomiriankę w wersji animowanej był oryginalny ostatni sezon Star Wars: Clone Wars. Po zamachu na świątynię Jedi na Coruscant główną podejrzaną staje się padawanka Ahsoka Tano. Podczas próby ucieczki przed niesprawiedliwym wyrokiem Togrutanka spotyka na swojej drodze Ventress. Była uczennica Sitha chwilowo łączy siły z padawanką

Krótko po zatrzymaniu, Anakin, szukając informacji na temat incydentu, spotyka się z Ventress w ciemnych zaułkach Coruscant. Dathomirianka — po krótkiej potyczce — przekazuje mu informacje, które ostatecznie doprowadzają Rycerza Jedi do Barrisy Offee.

Mroczny Uczeń — co dalej?

Dalsze losy porzuconej przez mistrza Asajj mogliśmy śledzić w książce autorstwa Christie Golden. Autorka — trzymając się nowego kanonu oraz nieujawnionych epizodów ww. serialu — przedstawiła historię Darthomirianki, która nawiązuje kontakt z Quinlanem Vosem. Wysłany na przeszpiegi Mistrz Jedi buduje więź z kobietą, jednocześnie próbując zlikwidować Hrabiego Dooku. Powstałe między dwójką uczucie doprowadza do nieoczekiwanych skutków po obu stronach. Asajj Ventress poświęca się w celu uratowania życia Vosa, ginąc w finałowej akcji książki.

SPOILER END

To właśnie książkowe wydarzenia Mrocznego Ucznia wzbudziły wątpliwość fanów. Z uwagi na zakończenie oraz przebieg jej historii, bohaterka miała nikłe szanse na pojawienie się w tym okresie uniwersum. Czytelnicy zwracają uwagę na to, że wykorzystanie wizerunku Ventress w nadchodzącym sezonie Bad Batch może być nieco kontrowersyjnie. Wielu liczy jednak na to, że jej cameo zostanie logicznie wytłumaczone i nie naruszy prawidłowości nowego kanonu.

Na temat pojawienia się Asajj Ventress w nadchodzacym finałowym sezonie wypowiedział się producent serii, Brad Rau:

Kochamy Ventress! Nie wchodząc w szczegóły, powiem tylko w imieniu zespołu — nie tylko moim i Jena — że kiedy dowiedzieliśmy się, że jest to możliwe, bardzo, ale to bardzo się podekscytowaliśmy. Było tu wiele rozmów, wiele pomysłów. Nawet zakresie projektu, patrzyliśmy na nieskończone epizody Wojen Klonów, które były inspiracją dla Mrocznego Ucznia — niektóre projekty i zarysy historii były już gotowe.

Chcieliśmy to uhonorować — jej niesamowite włosy, te niesamowite miecze świetlne. „Jaki ten miecz ma kolor?!” O mój Boże, tyle się tu dzieje. Wiele z tego wyciągnęliśmy, więc jesteśmy naprawdę bardzo podekscytowani, że możemy to uhonorować, w szczególności w Bad Batch, jako część historii Omegi.

www.starwarsnews.net

Wypowiedź producenta wskazuje na to, że zaangażowany w produkcję zespół jest w pełni świadomy wydarzeń, jakie miał miejsce podczas fabuły Mrocznego Ucznia. Wielu fanów ma nadzieję, że uhonorowanie idzie w zgodzie ze zgodnością kanoniczną.

A Wy? Co myślicie o powrocie byłej uczennicy Hrabii Dooku? Więcej o jej historii dowiemy się już po premierze ostatniego sezonu — już 21 lutego.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.