Publicystyka

Ciekawostki ze „Star Wars Jedi: Fallen Order” – część 2.

Tak jak obiecaliśmy wcześniej, przedstawiamy Wam dziś drugą część ciekawostek z gry Star Wars Jedi: Fallen Order. Jeśli ominęła Was część pierwsza, to zachęcamy do kliknięcia tutaj. A teraz, bez zbędnego przedłużania, zachęcamy do zapoznania się z naszym tekstem.


Podczas wizji Mocy w pociągu Cal dociera do drzwi, które nie chcą się otworzyć. Gracz zmuszony jest wówczas obrócić się, przez co znajdzie się na pokładzie republikańskiego Venatora. Jeśli jednak nadal będziemy próbować wejść w interakcję przyciskiem otwierającym przejście, to po 66 kliknięciach usłyszy Dartha Sidiousa wypowiadającego kwestię: „Execute Order 66” (pol. „Wykonać Rozkaz 66”).


jfo-kashyyyk-high-ground.jpg

W rafinerii na Kashyyyku można usłyszeć rozmowę dwóch imperialnych zwiadowców, którzy wyraźnie cieszą się z tego, że mają lepszą pozycję (ang. high ground).


otomok-medallion-rose-haysian-smelt.jpg

Jednym z materiałów dostępnych do stworzenia miecza świetlnego jest haysiański metal. To z niego był wykonany wisiorek Rose w Ostatnim Jedi, który przypominał jej o rodzinnym układzie Otomok.


cere-fortress-escape-jfo

Krzyk Cere Jundy „Nie!” oraz zniszczenie aparatury w sali tortur podczas jej ucieczki z Fortecy Inkwizytorów silnie przywodzą na myśl analogiczne działania Dartha Vadera po przebudzeniu z operacji w finale Zemsty Sithów.


Podczas pojawienia się Dartha Vadera oraz ucieczki przed nim przygrywa nam utwór Anakin’s Dark Deeds skomponowany przez Johna Williamsa, który wcześniej pojawił się w Zemście Sithów.


jfo-yoda-yaddle.jpg

W trakcie jednego z dialogów między Cere i Greezem, ten ostatni wspomina o mistrzyni Jedi Yaddle, która pochodziła z tej samej rasy, co mistrz Yoda i nawet zasiadała w Radzie Jedi w trakcie akcji Mrocznego Widma. Greez liczył na to, że spotka się z nią, kiedy Cal odbuduje już Zakon Jedi.


cordova-cere-lightsaber-jfo.jpg

Na aktywatorze miecza Eno Cordovy znajdują się dokładnie te same glify, co w grobowcach i świątyniach Zeffo – niestety nie wiemy, co ten napis oznaczał.


ordo-eris-haxion-jfo.jpg

Sorc Tormo – przywódca Pomiotów Haxionu – pochodził z Umbary, planety doskonale znanej widzom Wojen klonów. Z kolei arena mieściła się na Ordo Eris, planetoidzie zniszczonej przez antyczną superbroń.


bane-back-spider-jfo.jpg

Niektórzy Bracia Nocy łapią w dzieciństwie pająki z gatunku grzbietnika morowca. Później oswajają je, aż zwierzęta przyzwyczajają się i stają ich wiernymi towarzyszami. Co ciekawe, same pająki zostały zaczerpnięte z należącej już do Legend gry Star Wars Galaxies.


martin-cameron-hat-jfo-ilum.jpg

W świątyni na Ilum można trafić na miejsce medytacji i kapelusz należący dawniej do mistrza Jedi Mar Ti Kam’rona. Jest to hołd oddany zmarłemu ojcu level designera misji na Ilum – Martinowi Cameronowi.


jocasta-nu.jpg

Kiedy Eno Cordova odkrył Sanktuarium na Bogano, doznał wizji Mocy przedstawiającej upadek Zakonu Jedi i triumf Ciemnej strony. Nikt nie uwierzył w jego słowa, oprócz naczelnej archiwistki Jocasty Nu, od której dostał holokron z listą dzieci wrażliwych na Moc. Sama Jocasta pojawiała się m.in. w filmach, serialu Wojny klonów i komiksach, kiedy to mierzyła się z Darthem Vaderem i sama miała plany na wskrzeszenie Zakonu.

Podobne posty

Jeden komentarz

  1. Co do tracków wykorzystanych – przy flashbacku z Rozkazu 66, kiedy ucieka się młodym Calem, w tle leci „Anakin’s Betrayal”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.