Filmy

Wyciekł scenariusz Epizodu IX autorstwa Colina Trevorrowa

Dzisiejszej nocy w serwisie YouTube miała miejsce ciekawa transmisja amerykańskiego filmowca Roberta Meyera Burnetta, w której opowiada on o scenariuszu Epizodu IX zatytułowanego Duel of the Fates, którego autorem jest pierwotny reżyser filmu, czyli Colin Trevorrow.

Poniżej możecie przeczytać krótkie streszczenie fabuły produkcji albo obejrzeć cały, ponad 2-godzinny materiał.

Część IX: DUEL OF THE FATES

Żelazna pięść NAJWYŻSZEGO PORZĄDKU zacisnęła się nawet na najdalszych zakątkach galaktyki. Tylko kilka rozproszonych planet pozostaje wolnych. Zdradzieckie czyny karane są śmiercią.

Zdeterminowany zdusić rosnące niepokoje, Najwyższy Wódz KYLO REN zagłuszył wszelką komunikację między sąsiednimi systemami.

Ruch Oporu pod wodzą GENERAŁ LEI ORGANY planuje sekretną misję, by zapobiec swojej zagładzie i wykuć ścieżkę ku wolności…

Film zaczyna się wspomnianą misją Rey, Finna, Poe, BB-8 i Rose na znanej fanom planecie Kuat, gdzie produkowane są machiny wojenne Najwyższego Porządku. Rey ma nowy, podwójny miecz świetlny, będący fuzją jej laski i miecza Skywalkerów. Misja jednak nie idzie po ich myśli, ale udaje im się ukraść pełen uzbrojenia gwiezdny niszczyciel klasy Eclipse.

Tymczasem na Coruscant powstała nowa stolica Najwyższego Porządku. Planeta nie przypomina już dawnej siebie i nad znanymi strukturami wybudowano kolejne, w tym pałac Porządku, w którym urzęduje Kanclerz Hux.

Kylo Ren przebywa obecnie na samodzielnej misji na Mustafarze. Nęka go tam duch Luke’a, który bezskutecznie próbuje nakłonić go do powrotu do Lei. Kylo w starym zamku odnajduje holokron Palpatine’a przeznaczony dla Vadera, gdyby doszło do śmierci Imperatora. Sheev nakazuje Vaderowi i Luke’owi udać się do Tor Valuma – mistrza Sithów i/lub nauczyciela Imperatora. Holokron wybucha raniąc Kylo.

Ruch Oporu przybywa do swojej bazy. Rey i Leię dręczą koszmary związane z Kylo, jednak młoda Jedi wierzy w jego nawrócenie. W starych księgach z Ahch-To odkrywa informację o potężnym nadajniku ukrytym pod Świątynią na Coruscant. Stara technologia nie powinna być zagłuszona przez obecne systemy i dzięki temu mogliby wezwać na pomoc sojuszników. Podczas treningu Rey objawia się duch Luke’a, dający jej wsparcie – Rey ma wątpliwości, czy chce być Jedi i stać częścią niekończącego się cyklu balansu i jego obalania.

Ekipa bohaterów Jasnej strony dzieli się na dwie drużyny – Rose, Finn, Threepio i R2 zmierzają na Coruscant, by uaktywnić nadajnik, zaś Poe, Chewie i Rey udają się na poszukiwania osoby, która pomoże Rey dowiedzieć się, co musi zrobić. Z kolei Kylo wraca na Coruscant i nakazuje Huxowi zniszczyć Ruch Oporu raz na zawsze – za wyjątkiem Rey. Przed wylotem na planetę Tora Valuma niszczy maskę Vadera, twierdząc, że ten poniósł porażkę z powodu miłości.

Pierwsza drużyna bohaterów z powodzeniem uaktywnia nadajnik, dzięki czemu ludzie w różnych stronach galaktyki otrzymują wezwanie do walki u boku Ruchu Oporu. Tymczasem Najwyższy Porządek namierza swój niszczyciel w bazie rebeliantów, jednak tym drugim udaje się uciec. Kylo zaczyna szkolić się pod okiem Tora – starożytnego mędrca Ciemnej strony, przywodzącego na myśl lovecraftowskie postaci. Pojawia się scena podobna do jaskini z Imperium kontratakuje – Kylo pojedynkuje się z Vaderem i ponosi sromotną porażkę. W pewnym momencie scenariusza konfrontuje się też z Hanem. Z kolei Rey i jej ekipa jest ścigana przez rycerzy Ren, którzy finalnie zostają przez nią pokonani w pojedynku. Ostatecznie bohaterowie docierają do Widzącego, który potrafi wyciągać informacje ze wspomnień. Ze wspólnej wizji Rey i Kylo udaje im się uzyskać gwiezdną mapę.

Finn, R2 i C-3PO rozpoczynają powstanie na ulicach Coruscant, kiedy Rose zostaje porwana. Nad planetę przybywają siły Ruchu Oporu i ich sojuszników pod dowództwem Lei oraz Lando, który stoi na czele armii piratów i przemytników. Rozpoczyna się bitwa kosmiczno-lądowa, którą wygrywa Ruch Oporu.

Tymczasem Kylo i Rey trafiają na Mortis. Tam ma miejsce ich finałowe starcie. W pewnym momencie Kylo wyjawia, że to on zabił rodziców Rey na rozkaz Snoke’a. Pod koniec pojawiają się duchy Yody, Luke’a i Obi-Wana, które chcą ocalić Bena. Ten jednak nie chce się nawrócić i „gaśnie”.

Oczywiście nie należy brać tego scenariusza za pewnik. Nie wiadomo, czy to autentyczna wersja (pochodzi on rzekomo z okresu przed śmiercią Carrie, a jej rola jest tu czysto symboliczna), gdyż teoretycznie autor materiału mógł pozwolić sobie na wtrącenie własnych pomysłów. Ponadto scenariusz mógłby zmieniać się podczas zdjęć.

Każdy z nas może sam sobie odpowiedzieć, czy taka wersja zakończenia sagi Skywalkerów bardziej by mu odpowiadała.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.