RecenzjeSeriale

„The Clone Wars” – wrażenia z odcinka „Gone with Trace”

clone-wars-gone-with-trace-ahsoka.jpg

Po czterech dokończonych odcinkach o oddziale Bad Batch przyszedł wreszcie czas na arc, który jest zupełnie świeży, ukazując nam losy Ahsoki po opuszczeniu Zakonu Jedi i przed oblężeniem Mandalory. Jak zatem prezentuje się pierwszy z czterech epizodów poświęconych tej historii, czyli Gone with Trace?

Bardzo dobrze! Muszę przyznać, że fanem Ahsoki w Wojnach klonów nigdy nie byłem, ale ten odcinek oglądało mi się z przyjemnością i trudno byłoby mi się do czegoś przyczepić. Ahsoka, która trafia na poziom 1313 (myślę, że doskonale wiecie, do czego jest to nawiązanie), jest naprawdę ciekawym pomysłem. To dla niej zupełnie nowe środowisko, gdzie będzie musiała się odnaleźć i stanąć przed niejednoznacznymi wyborami. Nadal instynktownie korzysta z Mocy i zastanawiam się, czy nie stanie się to drugim źródłem jej problemów…

Drugim obok sióstr Martez, które jako nowe bohaterki wypadły świetnie. Bardzo dobrze nakreślono ich relację oraz charaktery, każda z nich ma swoje marzenia i problemy. Choć mamy tu do czynienia z dość klasycznym motywem osoby dobrej i złej – odpowiednio Trace i Rafa – i finalnie zapewne doczekamy się nawrócenia tej drugiej, to jestem ciekaw, jak zostanie to zaprezentowane.

Jeśli już wspomniałem poziom 1313, to muszę pochwalić podziemia Coruscant za piękny design. Wieczny mrok, liczne neony i latające pojazdy budzą silne skojarzenia z cyberpunkowymi klimatami. W dodatku to miejsce tętniące życiem, pełne wielu zróżnicowanych postaci i statków.

Podsumowując, dostaliśmy kolejny bardzo dobrze wyglądający odcinek, który wyróżnił się przede wszystkim wartką akcją i ciekawymi bohaterami. Niewątpliwie to dobry początek dla nowego arcu.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.