Publicystyka

Najciekawsze Easter eggi ze „Star Wars: Squadrons”

W ostatnich dniach twórcy internetowi mieli okazję odwiedzić deweloperów odpowiedzialnych za powstanie Star Wars: Squadrons i zasiąść za sterami myśliwców, jakie mają pojawić się w produkcji. Dzięki udostępnionym na YouTube nagraniom poznaliśmy całą masę nawiązań i Easter eggów, które umieszczone zostały w wielu aspektach rozgrywki. Najwięcej z nich na tę chwilę można wydobyć z elementów kosmetycznych, zatem na tym aspekcie skupimy się w naszym artykule.

Poniżej przedstawimy najciekawsze Easter eggi ze Star War: Squadrons.

Malowania myśliwców Nowej Republiki

 1. Bogaty system personalizacji myśliwców zapewnia całkiem sporo opcji zmiany barw kadłuba naszego pojazdu. Pośród najciekawszych możemy znaleźć m.in. kolory eskadr Czerwonej, Zielonej, Złotej czy Niebieskiej. Warto zwrócić uwagę na tę ostatnią, ponieważ w jej opisie widnieje wzmianka o tym, że dowodzona była przez Generała Merricka, którego mogliśmy poznać w Łotrze 1, oraz Porucznik Valerię – ją z kolei mogą kojarzyć fani serialu Lego Star Wars: Przygody Freemarkerów. W opisie Eskadry Niebieskich wspomniany został również ich udział w bitwie o planetę Bakura, którą po raz pierwszy wzmiankuje należąca do Legend powieść Pakt na Bakurze.
 2. Pojawia się również opcja wybrania malowania Eskadry Różowych. Jak sugeruje kanał Star Wars Explained, może to być nawiązanie do fanowskiego filmu z 2002 roku o tytule Pink Five.
 3. Eskadra Calima, charakteryzująca się pomarańczowym ubarwieniem kadłuba, utworzona została przez Baila Organę na planecie Crait, co stanowi bezpośrednie nawiązanie do książki Leia. Princess of Alderaan, gdzie rebeliancka baza na Crait (wykorzystana później w Ostatnim Jedi) odegrała ważną rolę.
 4. Wasze myśliwce będziecie mogli przyozdobić również barwami Eskadry Feniks – to nią dowodziła Hera Syndulla w serialu Rebelianci. Opis z gry zdradza, że malowanie wykonane zostało przez samą Sabine Wren.
 5. Malowanie o nazwie „Caravan’s Courage” to odniesienie do filmu telewizyjnego o Ewokach z 1984 roku, którego pełny tytuł brzmi Przygoda wśród Ewoków (ang. Caravan of Courage: An Ewok Adventure).
 6. Warto również zwrócić uwagę na czarne malowanie o nazwie „Cavern Angels”. Są to kolory, które mogliśmy zobaczyć na rozbitym myśliwcu partyzantów Sawa Gerrery z Jedhy.
 7. W ramach personalizacji pojawi się również zestaw oznaczeń. Pośród nich znaleźć można Starbirda i Feniksa, którymi podczas wydarzeń z Rebeliantów posługiwała się Sabine Wren.
 8. Pojazdy można także przyozdobić emblematami Eskadry Alphabet (znanej z książki o takim samym tytule) oraz Partyzantów Sawa Gerrery.

Stroje postaci i pilotów Republiki

 1. Hełm o nazwie Sentinel jest nawiązaniem do hełmu używanego przez Biggsa Darklightera.
 2. Malowanie hełmu o nazwie Bayora Bronze to odniesienie do kampanii fabularnej Battlefront II, gdzie wspomniana została planeta Bayora, będąca jednym z przystanków podróżującego Lor San Tekki.
 3. Hera Syndulla nosi w grze ten sam ubiór, w którym pojawia się we wspomnianej już wcześniej serii animowanej Lego Star Wars: Przygody Freemarkerów.
 4. Materiał Chromium Flash jest odniesieniem do fabuły Battlefront II oraz komiksu Shattered Empire. Tworzywo, z którego wykonane są hełmy pilotów, zostało przekazane Nowej Republice przez królową Sorunę, stanowiąc formę podziękowania za odparcie przez Republikę ataku sił imperialnych na planetę Naboo podczas Operacji Cinder.

Malowania myśliwców Imperium

 1. Malowanie Ashen Cardinal należy do 181 Skrzydła Myśliwców, które dotąd znane było jedynie z Legend.
 2. Myśliwce noszące barwy Ashen Enforcer należą do eskadr patrolujących Smuggler’s Run. Zarówno w Legendach, jak i w kanonie obszar ten składa się ze zdradliwego pola asteroid, stanowiącego bezpieczne schronienie dla wielu szmuglerów i przestępców. Pierwsze kanoniczne wzmianki o tym terytorium pojawiają się w książkach Rebel Rising i Battlefront II: Oddział Inferno.
 3. Emperor’s Guard jest odniesieniem do Legend, gdzie pojawiły się eskadry myśliwców pilotowanych przez gwardię Imperatora. Maszyny te noszą czerwone barwy, co ma nawiązywać do czerwonych ubiorów elitarnych strażników Palpatine’a.
 4. Malowanie o nazwie Volcanic pokrywa cały myśliwiec warstwą wulkanicznego pyłu i brudu, gdyż maszyny te stacjonowały na planecie Mustafar, gdzie patrolowały okolice twierdzy Corvax. Sama twierdza znana jest z gry VR Vader Immortal.
 5. Pojawia się dość zaskakujący emblemat, jaki możemy umieścić na swoim pojeździe. Mowa o symbolu Sith Eternal, który poznaliśmy za sprawą The Rise of Skywalker. Jak wiadomo, do momentu wydarzeń z Epizodu IX Sith Eternal żyli w ukryciu przed galaktyką, więc wydaje się dość dziwne, by piloci Imperium dowiedzieli się o symbolu wyznawców Ciemnej strony Mocy. Być może gra w jakiś sposób to wyjaśni.
 6. Symbol Kartelu Huttów nawiązuje do niepisanego sojuszu, jaki Imperium zawarło swego czasu z Huttami, pozwalając im na swobodne działanie w galaktyce. Wątek ten został poruszony w jednym z kanonicznych komiksów.
 7. Swego emblematu doczekał się także Karmazynowy Świt – organizacja przestępcza rządzona przez Maula w trakcie wydarzeń z Solo: A Star Wars Story. Z nią Imperium także zawarło niepisany sojusz, pozwalając na działanie poza granicami prawa.

Stroje postaci i pilotów Imperium

 1. Tu znów przywołamy materiał Star Wars Explained. Zdaniem Alexa hełm Foundling’s Fortune jest mrugnięciem oka w kierunku fanów Mandalorian, którzy w serialu The Mandalorian określali „Baby Yodę” mianem „Znajdy” (ang. Foundling).
 2. Hełm Special Operations mocno przypomina kolorystyką hełmy Oddziału Inferno z kampanii fabularnej Battlefront II.
 3. ISB Loyalty Officer’s Helmet to nawiązanie do Imperialnego Biura Bezpieczeństwa.
 4. W opisie hełmu Bronze Baron widnieją nazwiska rodów Vonregów i Sienarów. Co interesujące, Sienar Fleet Systems skonstruowało wiele typów imperialnych myśliwców, zaś do rodu Vonreg należy Elrik Vonreg, będący elitarnym pilotem Najwyższego Porządku, który pojawia się w serialu Ruch Oporu.

Na koniec zachęcamy Was do zapoznania się z materiałami wideo o Star Wars: Squadrons, które przygotowały kanały Star Wars Explained oraz Bombastic. Bez nich ten artykuł nie mógłby powstać.

Zachęcamy również do zapoznania się z naszą analizą okrętów typu Starhawk, które mają stanowić siłę napędową fabuły nadchodzącej gry.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.