Filmy

Wszystkie typy statków kosmicznych, jakie pojawiły się w trylogii Sequeli

Jak doskonale wie praktycznie każdy fan Gwiezdnych wojen, filmy osadzone w tym uniwersum przynoszą ze sobą nie tylko świeżych bohaterów, ciekawe historie i przyjemne dla oka efekty wizualne, ale też nowe technologie, które na przestrzeni lat przechodziły większy lub mniejszy lifting. Nie inaczej jest w przypadku części VIIIX, które co prawda nie poszły śladem Prequeli, całkowicie odchodzących od stylistyki zapoczątkowanej przez Oryginalną Trylogię, ale mimo to udało im się zaprezentować kilka ciekawych konceptów, zachowując jednocześnie ducha produkcji z lat 70. i 80. (zdaniem niektórych było go czasem aż nazbyt dużo).

Jeśli zastanawialiście się kiedyś, ile ogółem typów statków kosmicznych (lub konkretnych modeli) pojawiło się w trylogii zwieńczającej sagę Skywalkerów, z pomocą może przyjść najnowszy materiał wideo z kanału Star Wars Kids, prezentujący swoistą „wyliczankę”, która zawiera w sobie sceny ze wszystkimi modelami zaprezentowanymi w filmach.

https://youtu.be/bb3vhWXClTY

Jednak „nowe” nie zawsze znaczy „lepsze”. Pośród najciekawszych statków, jakie pojawiły się chociażby w finalnej bitwie z The Rise of Skywalker, możemy wymienić także konstrukcje znane z innych dzieł osadzonych w świecie Gwiezdnych wojen. Warto wśród nich wyróżnić:

  • myśliwce Asów z serialu Resistance,
  • frachtowiec Duch z serialu Rebelianci,
  • kalamariańskie gwiezdne krążowniki MC75 z filmu Łotr 1,
  • mandaloriańskie myśliwce znane m.in. z serialu Wojny klonów,
  • pochodzące z Naboo myśliwce N-1 znane z Mrocznego Widma.

Macie jakiś ulubiony statek z trylogii Sequeli? Jeśli tak, stawiacie na nowe modele czy znane z poprzednich epizodów? Dajcie znać w komentarzach!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.