Książki i komiksy

Oficjalna grafika i opis miecza świetlnego Lei Organy z „The Rise of Skywalker”

Jedną z wielu zapowiedzianych w tym roku pozycji książkowych jest Star Wars: The Lightsaber Collection, która ma przedstawić oraz szczegółowo omówić wszystkie miecze świetlne, jakie pojawiły się w kanonicznych dziełach z uniwersum Gwiezdnych wojen. Pośród nich znajdą się również bronie, jakie wprowadziła finałowa część sagi Skywalkerów, a więc doczekamy się dokładnego ukazania miecza Lei Organy, będącego w jej posiadaniu podczas treningu Jedi pod okiem Luke’a. W zasadzie na ten fragment książki nie musimy już czekać, ponieważ został opublikowany w sieci.

Portal Gizmodo udostępnił w swoim najnowszym artykule wizualizację oraz opis niebieskiego miecza Lei, możemy więc dokładnie przyjrzeć się całej rękojeści i poznać jej historię. Poniżej znajdziecie grafikę i przetłumaczony przez nas fragment.

„Gdy upadło Imperium, Leia Organa przeszła krótki trening w posługiwaniu się Mocą na porośniętej dżunglą planecie Ajan Kloss. Jej brat, Luke Skywalker, pełnił rolę instruktora, próbując przekazać siostrze tę samą wiedzę, którą zdobył od Obi-Wana Kenobiego i Yody. Lecz Leia odczuwała jedynie nadchodzącą tragedię na końcu swojej ścieżki, w szczególności niemożliwe do zignorowania przeczucie, że trening doprowadzi do śmierci jej syna.

Leia porzuciła nauki i pozostawiła swój miecz świetlny w rękach brata, który przechowywał go w trakcie wielu lat swojego wygnania na planecie Ahch-To. Jako Duch Mocy, Luke poprowadził Rey do ukrytego miecza Lei, zaś bohaterka użyła go do pokonania Palpatine’a na Exegolu. Rey później zakopała broń na Tatooine, oddając w ten sposób hołd pamięci Lei.

Miecz świetlny Lei to dzieło sztuki, cechujące się elegancką symetrią oraz srebrnymi i złotymi elementami, mającymi symbolizować wychowanie w królewskiej rodzinie na Alderaanie. Zakrzywione metalowe uchwyty są rozmieszczone wokół środkowej części, otaczając kryształowe serce, które daje życie niebieskiemu ostrzu. Wąski gryf i pierścieniowy emiter przypominają swoje odpowiedniki z zielonego miecza Luke’a.”

Przedstawiona deskrypcja nie ujawnia niestety szczegółów treningu Lei ani tego, co właściwie sprawiło, że zaczęła obawiać się o życie małego Bena Solo. Być może te detale poznamy przy innej okazji, zaś teraz pozostaje nam cieszyć się z możliwości dokładnego przyjrzenia się broni używanej przez pierwszą padawankę Luke’a Skywalkera.

The Lightsaber Collection, które zdradzi nam mnóstwo informacji na temat wszystkich mieczy świetlnych zawartych w kanonie, ma zadebiutować na amerykańskim rynku w październiku tego roku.


Jeżeli zainteresował Cię ten artykuł, być może zechcesz przeczytać nasz tekst o Wszystkich kanonicznych kolorach mieczy świetlnych i ich znaczeniu.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.