Książki i komiksy Seriale

„The Mandalorian” – „Baby Yoda” w hełmie Fetta – nieznane dotąd koncepty z 1. sezonu

Emisja 2. sezonu The Mandalorian trwa już w najlepsze od kilku tygodni, jednak nie powinniśmy zapominać o ubiegłorocznych ośmiu odcinkach, od których to wszystko się zaczęło. Niebawem, bo 1 grudnia, światło dzienne ujrzy książka The Art of The Mandalorian (Season 1), dzięki której fani serialu będą mogli dokładnie przyjrzeć się wielu niewykorzystanym konceptom z 1. sezonu. Portal io9 udostępnił co ciekawsze rysunki, mające pojawić się w nadchodzącym albumie.

Pierwszy z nich przedstawia wczesną wersję pancerza Dina Djarina. Przede wszystkim w oczy rzuca się rozłożysta peleryna. Artysta odpowiadający za grafiki koncepcyjne serialu dodaje również, że w przypadku beskarowych elementów pancerza próbował osiągnąć kolor matowego mosiądzu, a więc zgoła inny, niż ostatecznie zobaczyliśmy na ekranach.

Brian Matyas, Abrams Books/Lucasfilm

Druga grafika przedstawia kolejną wersję pancerza Mandalorianina. Jak mówi pracujący nad nim Brian Matyas:

„Wciąż zmieniałem części pancerza, jak chociażby elementy napierśnika. Próbowałem sprawić, żeby bardziej przypominał klasyczne wyposażenie Mandalorian. Kombinowałem też sporo z wizjerem w kształcie „T” i w zasadzie cieszę się, że nie poszli w stronę tego konceptu. Jest coś w złocie i srebrze zestawionymi razem, nawet w przypadku biżuterii, co nie do końca mi pasuje.”

Brian Matyas i Doug Chiang, Abrams Books/Lucasfilm

Konceptami związanymi ze statkiem głównego bohatera zajmował się Ryan Church, który ujawnia, że z początku nie planowano wyposażać Dina w Razor Cresta, a jego pojazd miał bardziej przypominać myśliwiec A-10 Thunderbolt Warhog. Ostatecznie zrezygnowano z tego pomysłu na rzecz nieco większego i bardziej wszechstronnego wehikułu.

Reklamy

Pracowano również nad różnymi wersjami imperialnych szturmowców. Na pewnym etapie twórcy mieli nawet pomysł, by zamienić rolami tych dobrych i tych złych – w trakcie wydarzeń z serialu to imperialni mieli pełnić rolę źle wyposażonych partyzantów, która w ramach Oryginalnej Trylogii przypadała żołnierzom Sojuszu Rebeliantów. Nowa rola Imperium miała zostać odzwierciedlona w wyglądzie szturmowców.

Następnie możemy przyjrzeć się jednej z wersji jaskini bagnorożca. W pierwotnym zamyśle wejście do niej miało obrastać stare drzewo.

Ostatnia warta uwagi grafika przedstawia „Baby Yodę” zakładającego hełm Boby Fetta. Koncepcja ta może sugerować, że łowca nagród (lub przynajmniej jego pancerz) miał pojawić się w The Mandalorian już w ramach 1. sezonu serialu, jednakże najwyraźniej ostatecznie z pomysłu zrezygnowano.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.