Saga Star Wars

Udostępniono nieznane dotąd grafiki koncepcyjne z „The Rise of Skywalker”

Przy okazji premiery każdego filmu z uniwersum Star Wars na rynku pojawia się publikacja zawierająca grafiki koncepcyjne oraz różne pomysły odnoszące się do fabuły i stylu wizualnego produkcji. Niestety, z uwagi na to, że albumy wydawane są blisko premiery kinowej, często brakuje w nich najbardziej spoilerowej zawartości. Nie inaczej było z The Art of The Rise of Skywalker, jednak tym razem (z okazji zbliżającej się rocznicy premiery Epizodu IX) twórcy zdecydowali się udostępnić grafiki w sieci.

Wśród materiałów możemy znaleźć między innymi rysunki przedstawiające pomysły na zewnętrzny wygląd świątyni Palpatine’a, która nieprzypadkowo wygląda jak odwrócona świątynia Jedi z Coruscant, podkreślając tym samym przeciwstawność Sithów względem Jedi. Ponadto zdobienia świątyni miały przedstawiać doskonale znanych antycznych Sithów – Malaka, Revana i Nihilusa.

Nie zabrakło również miejsca na przedstawienie amfiteatru, laboratorium Palpatine’a czy dyskusji nad samym odrodzonym Imperatorem i stopniem, w jakim jego ciało uległo rozkładowi, wymagając odpowiedniej maszynerii do podtrzymania życia.

Kilku konceptów doczekała się też antena, odgrywająca jedną z kluczowych ról podczas bitwy o Exegol. Pozostając w temacie bitwy – wiele stron poświęcono na samą tylko wizualizację starcia, a część grafik koncepcyjnych przedstawia statki z galaktycznej floty.

Pozostałe rysunki (a jest ich znacznie więcej!) możecie znaleźć na oficjalnej stronie Industrial Light & Magic.

1 komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.