Filmy

Udostępniono nieznane dotąd grafiki koncepcyjne z „The Rise of Skywalker”

Przy okazji premiery każdego filmu z uniwersum Star Wars na rynku pojawia się publikacja zawierająca grafiki koncepcyjne oraz różne pomysły odnoszące się do fabuły i stylu wizualnego produkcji. Niestety, z uwagi na to, że albumy wydawane są blisko premiery kinowej, często brakuje w nich najbardziej spoilerowej zawartości. Nie inaczej było z The Art of The Rise of Skywalker, jednak tym razem (z okazji zbliżającej się rocznicy premiery Epizodu IX) twórcy zdecydowali się udostępnić grafiki w sieci.

Wśród materiałów możemy znaleźć między innymi rysunki przedstawiające pomysły na zewnętrzny wygląd świątyni Palpatine’a, która nieprzypadkowo wygląda jak odwrócona świątynia Jedi z Coruscant, podkreślając tym samym przeciwstawność Sithów względem Jedi. Ponadto zdobienia świątyni miały przedstawiać doskonale znanych antycznych Sithów – Malaka, Revana i Nihilusa.

Nie zabrakło również miejsca na przedstawienie amfiteatru, laboratorium Palpatine’a czy dyskusji nad samym odrodzonym Imperatorem i stopniem, w jakim jego ciało uległo rozkładowi, wymagając odpowiedniej maszynerii do podtrzymania życia.

Kilku konceptów doczekała się też antena, odgrywająca jedną z kluczowych ról podczas bitwy o Exegol. Pozostając w temacie bitwy – wiele stron poświęcono na samą tylko wizualizację starcia, a część grafik koncepcyjnych przedstawia statki z galaktycznej floty.

Pozostałe rysunki (a jest ich znacznie więcej!) możecie znaleźć na oficjalnej stronie Industrial Light & Magic.

Podobne posty

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.