Seriale

Znamy reżysera finałowego odcinka 2. sezonu „The Mandalorian”!

Choć może się to wydawać wręcz niewiarygodne – w końcu dopiero co oczekiwaliśmy na debiut pierwszego odcinka – już jutro zakończy się 2. sezon pierwszego serialu aktorskiego Star Wars. Podobnie jak ubiegłoroczna seria epizodów, również i nowa nieraz pokazała, że w przypadku The Mandalorian osoba reżysera ma wyjątkowo ogromne znaczenie dla ostatecznego kształtu poszczególnych rozdziałów historii – scenariusze są bowiem raczej proste i krótkie, a właśnie reżyserom zostawiają więcej miejsca do popisu.

Biorąc pod uwagę, iż odcinek finałowy jest dla sezonu szczególnie istotny, również osoba za niego odpowiedzialna nie może być nam obojętna. Dlatego na informację o reżyserze lub reżyserce Rozdziału 16 można było czekać z pewną dozą niepewności. Wiedzieliśmy, że na potrzeby sezonu 2. zaangażowano na to stanowisko siedmioro twórców, tak że pewnym było, że w finale po prostu powtórzy się jedno z nazwisk. Jak się okazuje, jest to nazwisko Peytona Reeda, reżysera 2. odcinka tego sezonu, znanego również z faktu, iż wyreżyserował filmy Ant-Man oraz Ant-Man and the Wasp dla Marvel Studios.

Fakt ten ujawnił Pedro Pascal – aktor wcielający się w tytułowego bohatera The Mandalorian – w wywiadzie udzielonym extratv, w ramach promowania Wonder Woman 1984. Co ciekawe, nie padło nawet konkretne pytanie o tą kwestię, a artysta podzielił się informacją po prostu w toku swojej wypowiedzi.

„Wszystko jest zasługą pracy reżyserów. W ostatnim odcinku 2. sezonu The Mandalorian był to Peyton Reed.”

Rozdział 16 zadebiutuje już jutro na Disney+, kończąc emisję 2. sezonu The Mandalorian. Planowane są jednak kolejne, a oprócz tego w najbliższych latach spodziewać możemy się przynajmniej dwóch spin-offów: Ahsoki oraz Rangers of the New Republic.

Podobne posty

Jeden komentarz

  1. Serio!? Mało znaczący reżyser. Myślałem o kimś bardziej istotnym jak to było w przypadku poprzedniego sezonu (patrz: Taika Waiti, czy jak sie tam pisze) i to np. Favreau, albo może dla odmiany Filonii lub by była niespodzinka i nagle boom: Ridley Scott xD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.