Seriale

„The Bad Batch” zachowa klimat „Wojen klonów”, twierdzi Dave Filoni

Wraz z nastaniem 2021 roku doczekamy się premiery 1. sezonu nowej animacji ze świata Gwiezdnych wojen zatytułowanej The Bad Batch. Serial opowie o przygodach tytułowego oddziału specjalnego, a konkretnie o jego perypetiach po wydarzeniach związanych z Rozkazem 66 i przekształceniem Republiki w Imperium Galaktyczne. Biorąc pod uwagę, że bohaterów nadchodzącej produkcji poznaliśmy w ramach finałowego sezonu The Clone Wars, dość logicznym wydaje się, że będzie ona stanowiła swoistą kontynuację pewnych wątków zapoczątkowanych w TCW. Jak się okazuje, specyficzny klimat Wojen klonów będzie odczuwalny na niemal każdej płaszczyźnie nadchodzącej produkcji.

Tak przynajmniej wynika z wypowiedzi twórcy animacji, Dave’a Filoniego, który opowiedział o swoim najnowszym dziele we wczorajszej rozmowie z Andi Gutierrez z The Star Wars Show.

„To świetny serial, jestem nim mocno podekscytowany. W moim mniemaniu jest on bardzo podobny do Wojen klonów i w pewnym sensie jest kontynuacją dziedzictwa, które zaczęliśmy z George’em [Lucasem – przyp. red.], opowiadając fascynujące przygody w stylu Wojen klonów.”

Finałowy sezon Wojen klonów spotkał się z niemal jednogłośnie pozytywnym odbiorem fanów oraz recenzentów, stanowiąc godne i satysfakcjonujące zamknięcie dla historii ukazanej w całym serialu. Widzowie wyraźnie chcieli i wciąż chcą więcej podobnych wrażeń, a z wypowiedzi Dave’a Filoniego wynika, iż Lucasfilm doskonale zdaje sobie z tego sprawę, czego odzwierciedleniem będzie właśnie The Bad Batch.

„[Serial – przyp. red.] aspiruje do poziomu tych przygód, których, jak sądzę, widzowie naprawdę się domagają – animacja musi być epicka, tak jak udało nam się to zrobić z wątkiem Oblężenia Mandalory. Zespół animatorów wykonuje świetną robotę i jestem bardzo dumny zarówno z nich, jak i z pracy, którą tam wykonujemy.”

Będziemy trzymać Dave’a za słowo, mając nadzieję, iż The Bad Batch rzeczywiście osiągnie poziom epickości dorównujący finałowemu sezonowi Wojen klonów. Przesłanki ku temu pojawiają się nie od dziś, bowiem parę miesięcy temu dochodziły nas już słuchy o tym, że nowa animacja będzie mogła pochwalić się podobnym poziomem oprawy wizualnej, co ostatni sezon jej poprzedniczki.

Animacja zadebiutuje na platformie Disney+ w 2021 roku (przypuszczalnie jeszcze w pierwszej połowie).

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.