Książki i komiksy

Dwaj Jedi znani z Prequeli Star Wars pojawią się w erze The High Republic

Już niecałe 3 tygodnie dzielą nas od startu zupełnie nowego projektu pod nazwą The High Republic, który osadzony będzie około 200 lat przed wydarzeniami znanymi z Mrocznego widma. Część twórców gwiezdnowojennej treści już mogła zapoznać się z publikacjami, co poza recenzjami przełożyło się na parę ciekawych przecieków.

Okazuje się, że w okresie tym spotkamy nie tylko Mistrza Yodę, ale też dwójkę innych Jedi znanych z Prequeli. Są to zasiadający w Radzie Jedi – zarówno we wspomnianej trylogii, jak i w okresie The High Republic – Yarael Poof oraz Oppo Rancisis. Ich rola sprowadza się co prawda jedynie do uczestnictwa w spotkaniach Rady, ale daje to nadzieję, iż w przyszłych projektach z tej ery twórcy zdecydują się wykorzystać ich w większym stopniu.

Obaj mistrzowie Jedi praktycznie nie byli eksplorowani przez obowiązujący kanon. Oppo Rancisis to wężowaty obcy z rasy Thisspiasian, który pojawił się kilka razy w tle Epizodów I i II, serialowych Wojen klonów oraz komiksów. Jest jednym z Jedi, którym udało się przeżyć Rozkaz 66. Z kolei Yarael Poof to Quermianin, który pojawił się zaledwie w Mrocznym widmie oraz kilku komiksach. Zginął przed Wojnami klonów. Paradoksalnie fani mogą najlepiej kojarzyć go z kilku skeczy popularnych parodii z serii Robot Chicken.

Pierwszy i najważniejszy tytuł z ery The High Republic, czyli powieść Light of the Jedi pióra Charlesa Soule’a, zadebiutuje za Oceanem 5 stycznia.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.