Książki i komiksy

Trzy fazy „The High Republic” i inne wieści z panelu otwierającego wydarzenie

Kilkadziesiąt minut temu zakończył się specjalny panel twórców ery The High Republic, którym Lucasfilm oficjalnie rozpoczął jedno z największych wydarzeń wydawniczych w swojej historii. Oprócz rozmów z autorami na temat nadchodzących w najbliższych tygodniach książek oraz ich podejścia do projektu, poruszono również temat bardziej dalekosiężnych planów.

Co najważniejsze, cały projekt podzielony jest na trzy fazy – Light of the Jedi, Quest of the Jedi oraz Trials of the Jedi. Nie wiadomo, jak wiele pozycji wejdzie w skład poszczególnych faz, ani jak długo będą one trwały. Michael Siglain, dyrektor kreatywny w Lucasfilm Publishing, zdradził jedynie, że pierwsza faza zakończy się w pewnym momencie w 2022 roku.

Autorzy pracują także nad swoimi kolejnymi projektami! Do wcześniej zapowiedzianego The Rising Storm autorstwa Cavana Scotta dołączyła powieść młodzieżowa Out of the Shadows pióra Justiny Ireland oraz powieść dla najmłodszych czytelników – Race to Crashpoint Tower autorstwa Daniela José Oldera. Ta pierwsza opowie o losach Vernestry Rwoh znanej z A Test of Courage i ma być powiązana z książką Into the Dark. Z kolei druga wymieniona powieść skupi się na nowym bohaterze, mechaniku Jedi imieniem Ram Jamoram. Nową książkę pisze też Claudia Gray, jednak na tę chwilę nie mogła zdradzić żadnych szczegółów.

W skład The High Republic wejdą też pozycje dość niestandardowe, przynajmniej jak na uniwersum Gwiezdnych wojen. Cavan Scott wraz z Rachael Stott stworzy powieść graficzną zatytułowaną The Monster of Temple Peak, która opowie o Ty Yorrick – wrażliwej na Moc i wyposażonej w miecz świetlny łowczyni potworów, która nie jest Jedi. Z kolei Justina Ireland, Shima Shinya i Mizuki Sakakibara pracują nad pierwszą oryginalną mangą ze świata Star Wars o tytule The Edge of Balance.

Najbliższe opowiadania z magazynu Star Wars Insider zdominują opowieści z ery The High Republic. Po zakończeniu publikacji opowiadań Charlesa Soule’a rubrykę Starlight Stories przejmą Cavan Scott oraz Justina Ireland, których opowiadania skupią się na tytułowej stacji i bohaterach niebędących Jedi.

Co więcej, co dwa miesiące na oficjalnym kanale Star Wars w serwisie YouTube pojawiać się będzie The High Republic Show, w którym widzowie poznają historię nowej ery i podstawy uniwersum, posłuchają wypowiedzi autorów, a także znajdą zapowiedzi nadchodzących projektów. Pierwszy odcinek zostanie wyemitowany 27 stycznia.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.