Książki i komiksy

Każdy miecz świetlny, jakim posługiwał się Luke Skywalker

Jak zapewne wie większość z Was, kanon uniwersum Star Wars rozwijany jest nie tylko poprzez filmy i seriale, ale również książki, komiksy czy gry wideo. Choć w ramach pierwszych dwóch rodzajów mediów mogliśmy obserwować sporo fizycznych przemian bohaterów, to komiksy udowadniają, że to, co wiemy o pewnych postaciach z ekranów telewizorów, jest tylko wierzchołkiem góry lodowej w stosunku do całokształtu informacji na ich temat.

Świetnym przykładem na to może być chociażby Luke Skywalker, który w wersji live action władał tylko dwoma mieczami świetlnymi – niebieskim mieczem Anakina oraz własnym orężem z zielonym ostrzem. Jeżeli jednak weźmiemy pod uwagę oficjalne gwiezdnowojenne komiksy oraz powieści, okaże się, że broni tych było znacznie więcej.

Pokazuje to najnowszy materiał, który pojawił się na kanale Mr Sunday Movies, gdzie gościnnie wystąpił Alex z kanału Star Wars Explained. Omawiane są tam pokrótce wszystkie miecze świetlne, jakimi w kanoniczych dziełach posługuje się Luke, a jest ich aż 6. Ich kolory to:

  • niebieski (Nowa nadzieja, Imperium kontratakuje),
  • fioletowy (książka Dziedzic Jedi),
  • zielony, ale inny niż w Powrocie Jedi (jeden z początkowych komiksów głównej serii Star Wars),
  • czerwony (komiks Star Wars Annual 4)
  • żółty (komiks Star Wars 6)
  • zielony (właściwy i ostatni miecz Luke’a, który towarzyszy mu od Powrotu Jedi aż do śmierci na planecie Ahch-To).

Miecze świetlne to bardzo intrygujący element uniwersum Gwiezdnych wojen, a oprócz tego, że pełnią istotną rolę fabularną, każdy z ich kolorów ma swoją unikalną historię oraz znaczenie. Więcej dowiecie się z naszego artykułu o Wszystkich kolorach mieczy świetlnych.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.