Gry

Lucasfilm Games staje się oficjalną marką firmującą gry Star Wars – zaczyna się nowa era w świecie gwiezdnowojennych gier wideo

Gwiezdne wojny i gry wideo mają wspólną historię, która sięga dekady wstecz. Przez lata byliśmy świadkami powstawania legendarnych dziś tytułów, jakie wychodziły spod skrzydeł LucasArts, odpowiadającego niegdyś za produkcję, a później głównie za dystrybucję dzieł osadzonych w odległej galaktyce. Kiedy markę wykupił koncern Disney, LucasArts zostało zamknięte, zaś niedługo potem pieczę nad powstawaniem nowych gier z uniwersum Star Wars przejął wydział znany pod nazwą Lucasfilm Games. Do niedawna podmiot ten działał głównie z „tylnego siedzenia”, koordynując prace nad nowymi tytułami wraz Electronic Arts i innymi twórcami gier. Jednak od tego roku nadchodzą spore zmiany.

Jak zdradziła przed chwilą strona StarWars.com, od dziś Lucasfilm Games będzie oficjalnym podmiotem firmującym kolejne produkcje spod szyldu Star Wars. Choć na pierwszy rzut oka informacja ta wydaje się błaha, w rzeczywistości może to być zapowiedź wielkich planów włodarzy marki odnośnie tytułów rozgrywających się dawno, dawno temu w odległej galaktyce.

Jeśli dodatkowo połączymy dzisiejsze doniesienia z tym, co parę tygodni temu mówił o przyszłości gwiezdnowojennych gier wideo jeden z pracowników Lucasfilmu, możemy spodziewać się, że w ciągu nadchodzących miesięcy pojawią się ekscytujące wieści.

Jeśli mielibyście wybrać, chcielibyście, aby któryś z istniejących tytułów otrzymał kontynuację czy czekacie na zupełnie nowe gry? Osobiście mocno liczę na rychłą zapowiedź Jedi: Fallen Order 2. Podzielcie się swoimi oczekiwaniami w komentarzach!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.