Seriale

Jeszcze więcej twarzy Pedro Pascala w 3. sezonie „The Mandalorian”? Aktor opowiada o bohaterze

Od finału 2. sezonu pierwszego serialu aktorskiego Star Wars minął już ponad miesiąc, natomiast od premiery kolejnego dzieli nas przynajmniej rok. I choć na razie nie wiemy, jak dokładnie wyglądać będą nadchodzące odcinki The Mandalorian, ostatnie, które widzieliśmy, pozostawiły parę wskazówek – między innymi na temat głównego bohatera tytułu.

W Rozdziałach 15 i 16 Din Djarin, wbrew wyznawanym przez siebie mandaloriańskim zwyczajom, ściąga z głowy hełm, odsłaniając tym samym twarz przed innymi. Wcielający się protagonistę Pedro Pascal w ostatnim wywiadzie udzielonym portalowi IndieWire skomentował te wyjątkowe dla serialu sceny.

„Cały pomysł wcielania się w kogoś, czyjej twarzy nie widział żaden człowiek od czasu jego dzieciństwa… Było prawie niemożliwym, żeby wyobrazić sobie poziom nagości, wyeksponowania, przytłaczającego paraliżu. To nie może się stać, ale taka jest misja, a dziecko musi zostać uratowane. To była niesamowicie ekscytująca mieszanka ogromnej powściągliwości i całkowitego wystawienia. Na palcach jednej ręki można policzyć jego kwestie. Desperacko próbuje przecież ukryć się w pomieszczeniu bez maski, z odsłoniętą twarzą. To było fajne i dziwne.”

Zupełnie inny charakter miało jednak pożegnanie Dina Djarina z jego dotychczasowym podopiecznym, Grogu.

„Śledzimy tę historię przez dwa sezony – między nimi wyrasta ta więź. Nie chce pozwolić sobie na rozrzewnienie, ale nic z tym nie może zrobić. Logika tej opowieści wniosła coś dodatkowego do tego momentu, znaczenie faktu dotknięcia twarzy.”

Można podejrzewać, że w kolejnych odcinkach (Lucasfilm planuje kontynuować The Mandalorian jeszcze przez przynajmniej dwa sezony) głównemu bohaterowi będzie z czasem coraz częściej zdarzało się zdejmować hełm. Dość niejasno, ale chyba komunikuje to nawet sam Pedro Pascal.

„Choć cały czas mówi, że taki jest zwyczaj, nie jest to jedyny sposób. Fascynuje mnie kombinowanie z tym. Nie wiemy, w jakim punkcie skończy. Zdjął hełm w pomieszczeniu pełnym ludzi.”

Pierwszy serial aktorski Star Wars prawdopodobnie powróci na nasze ekrany na początku przyszłego roku – przerwa między dwoma kolejnymi sezonami będzie więc dłuższa niż za pierwszym razem, jednak w międzyczasie, w grudniu tego roku, na Disney+ trafi też spin-off The Mandalorian zatytułowany The Book of Boba Fett.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.