Książki i komiksy

Zapowiedziano „Life Day Treasury” – zbiór zimowych opowiadań ze świata Gwiezdnych wojen!

Choć do kolejnej Gwiazdki pozostało niemal 11 miesięcy, to twórcy Gwiezdnych wojen nie próżnują i już planują naszą rozrywkę na ten czas. Wczoraj zapowiedziano bowiem książkę Life Day Treasury – zbiór opowiadań ze świata Star Wars utrzymanych w zimowo-świątecznej stylistyce.

Autorami będą pomysłodawca przedsięwzięcia Cavan Scott (m.in. komiksy z serii Adventures oraz seria komiksowa The High Republic od wydawnictwa Marvel) i George Mann (Myths & Fables oraz Dark Legends). Cały zbiór będzie liczyć 8 opowiadań, a do każdego z nich ilustrację wykona Grant Griffin, który do tej pory zilustrował obie wspomniane książki Manna. Wraz z zapowiedzią ujawniono dwie grafiki.

Jak możemy wywnioskować z ilustracji oraz wypowiedzi autorów, akcja opowiadań będzie rozgrywać się w różnych epokach, w tym erze The High Republic – wraz ze Stellanem Giosem zwiedzimy ośnieżone Coruscant. Inne opowiadanie zabierze nas z kolei na księżyc Endora do grupy Ewoków.

Premiera Life Day Treasury: Holiday Stories from a Galaxy Far, Far Away została wyznaczona za Oceanem na 7 września tego roku. Zbiór ukaże się nakładem wydawnictwa Disney Lucasfilm Press.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.