Gry

Muzyka z „Battlefronta” i „Battlefronta II” dostępna na platformach i w wersjach płytowych!

Pełen album, zawierający muzykę z pierwszej i drugiej części serii Battlefront autorstwa Gordy’ego Haaba zostanie wypuszczony za pośrednictwem Walt Disney Records.

Zamówienia płytowych wersji oraz dostępność za pośrednictwem muzycznych platform streamingowych, takich jak Spotify czy Apple Music, zostanie odblokowana o godzinie 6:00 polskiego czasu w sobotę (30 stycznia).

Gordy Haab został laureatem Music of the Year oraz Best Interactive Score na Game Audio Network Guild za muzykę z pierwszej części gry, a za drugą odsłonę z 2017 roku otrzymał Video Game Score of the Year na ASCAP Film and Television Music Awards. Utwory zostały odegrane przez London Symphony Orchestra oraz chór London Voices. Haab nie zyskał sławy jedynie w muzycznym środowisku, ale również fani bardzo ciepło przyjęli klimatyczne wariacje na temat Gwiezdnych wojen, odgrywane podczas wirtualnych potyczek.

„Uważam skomponowane przez siebie utwory do gry EA za jedno z największych osiągnięć w mojej karierze zawodowej. Bardzo trudno jest sprostać oczekiwaniom, których poprzeczka była zawieszona tak wysoko, ale to jedynie zmotywowało mnie jeszcze bardziej do tego, aby uhonorować serię, do której jestem tak emocjonalnie przywiązany. Włożyłem mnóstwo pasji i miłości w każdą napisaną nutę. Tak samo orkiestra i każda osoba zaangażowana w ten projekt.”

Gordy Haab

O pracy Haaba wypowiedział się również dyrektor ds. muzycznych EASteve Schnur. Wspomina, że kompozytor zaimplementował własną estetykę do Battlefronta i Battlefronta II, jednocześnie oddając hołd znanym m.in. z sagi utworom. Gordy Haab skomponował również muzykę do Jedi: Fallen Order czy The Old Republic.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.