Gry

Wiemy już, kto stworzy kolejną część KotOR? Są wyraźne wskazówki

Kilkanaście dni temu całą sieć obiegły wieści o wskrzeszeniu Lucasfilm Games i otwarciu licencji Gwiezdnych wojen dla wszystkich deweloperów, którzy będą chętni, by spróbować swoich sił z marką. Nieco później informowaliśmy na naszych łamach o plotce, wedle której studio nienależące do Electronic Arts ma zajmować się produkcją kanonicznej odsłony Knights of the Old Republic. Źródła przecieków twierdziły, że fani nigdy nie odgadną, kto jest odpowiedzialny za stworzenie gry, jednak nie doceniły Internetu – dociekliwi użytkownicy forum RPG Codex prawdopodobnie dotarli do sedna sprawy.

Okazuje się, że za nową odsłonę KotOR-a może odpowiadać położone w Teksasie studio Aspyr Media. Osoby związane z RPG Codex donoszą, iż w ostatnim czasie firma prowadzi szeroko zakrojone poszukiwania nowych deweloperów, mających pracować nad wysokobudżetową grą RPG na silniku Unreal Engine 4. Co więcej, wielu nowych pracowników Aspyr to weterani BioWare, pracujący niegdyś nad MMORPG The Old Republic oraz szkieletem kolejnego KotOR-a (jednakże projekt ten został uśmiercony przez EA). Trzeba przyznać, że wszystkie te wskazówki łączą się w całkiem interesującą układankę.

Warty wspomnienia jest również fakt, że Aspyr Media już wcześniej miało do czynienia z uniwersum odległej galaktyki – do niedawna studio zajmowało się portowaniem klasycznych gier Star Wars na urządzenia nowej generacji i urządzenia mobilne. Zawdzięczamy im chociażby konsolowe wersje Jedi Outcast i Jedi Academy, unowocześnione KotOR-y na PC oraz mobilny port Knights of the Old Republic II.

Dla przypomnienia, same plotki dotyczące nowej odsłony klasycznego RPG wypłynęły z portalu Bespin Bulletin, uchodzącego za bardzo wiarygodne źródło zakulisowych informacji. Choć w takich sytuacjach zawsze zalecamy rozsądek i podejście do sprawy z przymrużeniem oka, to nie da się ukryć, że wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, iż coś się dzieje. Być może po wielu latach fani w końcu doczekają się upragnionych przygód Dartha Revana.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.