Seriale

Ludwig Göransson nominowany do kolejnej nagrody za muzykę dla „Mandalorianina”!

Kompozytor Ludwig Göransson został nominowany do prestiżowej nagrody za muzykę do Mandalorianina. Nie jest to jego pierwsze wyróżnienie za soundtrack do serialu Disney+.

Szwedzki kompozytor otrzymał nominację do nagrody przyznawanej przez The Society of Composers and Lyricists w kategorii Outstanding Original Score. Wcześniej wspomniana organizacja zrzesza osoby związane z komponowaniem muzyki do materiałów audiowizualnych, a przede wszystkim skupia się na filmach telewizyjnych, serialach i dokumentach.

Reszta nominowanych:
Blake Neely, The Flight Attendant
Carlos Rafael Rivera, The Queen’s Gambit
Laura Karpman, Raphael Saadiq, Lovecraft Country
Martin Phipps, The Crown
Ludwig Göransson, The Mandalorian

Ludwig Göransson był wcześniej nagrodzony statuetkami Emmy za pracę, włożoną w serial o Dinie Djarinie, zaś w 2019 zdobył m.in. Grammy za muzykę do Czarnej Pantery. Trudno nie wyróżnić dzieła Szweda, który w znakomity sposób połączył motywy Johna Williamsa i spaghetti westernów Ennio Morircone. Nie pozostało nam nic innego, jak trzymać kciuki za ostateczny sukces!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.