Książki i komiksy

Najnowszy komiks Star Wars zdradza alternatywną wersję rzeczywistości z Lukiem po Ciemnej stronie Mocy

Kanoniczne komiksy o Vaderze od samego początku stały dużą ilością retrospekcji z jego wcześniejszego życia, czasem połączonych z wizjami. Jednak najnowszy, 10. zeszyt serii Darth Vader, osadzonej między Imperium kontratakuje a Powrotem Jedi, pokazał nam alternatywną wersję ważnych wydarzeń w historii galaktyki.

Istotą komiksu jest starcie Vadera z potężnym stworem, pełniącym rolę strażnika czerwonej mgławicy, przez którą przebiega trasa prowadząca do planety Exegol. Jednak poza ogromnymi mackami, potwór w znaczący sposób oddziałuje też na psychikę, zsyłając na jego przeciwników wizje śmierci. Właśnie takiej wizji doświadczył Mroczny Lord.

Co ciekawe, w swojej wizji ujrzał dwie śmierci – jedną jeszcze jako Anakin Skywalker na Mustafarze, zaś drugą w alternatywnej wersji pojedynku na Bespinie. Widzimy wówczas Luke’a i Vadera dosłownie zamieniających się miejscami i to Mroczny Lord leży pokonany, pozbawiony prawej ręki. To jednak nie wszystko, bowiem w kolejnych kadrach Luke Skywalker pozbawia życia własnego ojca i dołącza do Palpatine’a jako jego nowy uczeń. W wizji możemy zauważyć pewne paralele do pojedynku z Epizodu VI, które niewątpliwie wpłyną na postać Vadera.

Prawdopodobnie równie mocno będą na niego oddziaływać odwiedziny w sekretnej placówce Imperatora na Exegolu, którą widzieliśmy w The Rise of Skywalker, o czym przeczytamy w kolejnym zeszycie serii.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.