Książki i komiksy

Najnowszy komiks Star Wars zdradza alternatywną wersję rzeczywistości z Lukiem po Ciemnej stronie Mocy

Kanoniczne komiksy o Vaderze od samego początku stały dużą ilością retrospekcji z jego wcześniejszego życia, czasem połączonych z wizjami. Jednak najnowszy, 10. zeszyt serii Darth Vader, osadzonej między Imperium kontratakuje a Powrotem Jedi, pokazał nam alternatywną wersję ważnych wydarzeń w historii galaktyki.

Istotą komiksu jest starcie Vadera z potężnym stworem, pełniącym rolę strażnika czerwonej mgławicy, przez którą przebiega trasa prowadząca do planety Exegol. Jednak poza ogromnymi mackami, potwór w znaczący sposób oddziałuje też na psychikę, zsyłając na jego przeciwników wizje śmierci. Właśnie takiej wizji doświadczył Mroczny Lord.

Co ciekawe, w swojej wizji ujrzał dwie śmierci – jedną jeszcze jako Anakin Skywalker na Mustafarze, zaś drugą w alternatywnej wersji pojedynku na Bespinie. Widzimy wówczas Luke’a i Vadera dosłownie zamieniających się miejscami i to Mroczny Lord leży pokonany, pozbawiony prawej ręki. To jednak nie wszystko, bowiem w kolejnych kadrach Luke Skywalker pozbawia życia własnego ojca i dołącza do Palpatine’a jako jego nowy uczeń. W wizji możemy zauważyć pewne paralele do pojedynku z Epizodu VI, które niewątpliwie wpłyną na postać Vadera.

Prawdopodobnie równie mocno będą na niego oddziaływać odwiedziny w sekretnej placówce Imperatora na Exegolu, którą widzieliśmy w The Rise of Skywalker, o czym przeczytamy w kolejnym zeszycie serii.

1 komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.