Filmy

Rian Johnson potwierdza, że jego trylogia Star Wars nadal jest w planach

Choć od premiery Ostatniego Jedi minęły ponad 3 lata, to film nadal jest źródłem wielu gorących dyskusji wśród fanów Gwiezdnych wojen. Trudno znaleźć inne dzieło z uniwersum, które w ostatnich latach w tak dużym stopniu spolaryzowało dyskusję i bardzo wyraźnie podzieliło fandom na osoby nienawidzące filmu oraz te, dla których to jedna z najlepszych odsłon sagi Skywalkerów. Być może niektórzy jeszcze pamiętają zapowiedź sprzed premiery VIII Epizodu, jakoby jego reżyser i scenarzysta – Rian Johnson – miał stanąć za sterami kolejnej trylogii. Od tamtego czasu w zasadzie nie docierały do nas jakiekolwiek oficjalne wiadomości na temat projektu, za to nie brakowało plotek sugerujących, że nadal powstaje lub też został po cichu anulowany.

Tym razem w sprawie głos zabrał sam zainteresowany. Wywiad z Rianem Johnsonem przeprowadziła Sariah Wilson, która niedawno rozmawiała także z Daisy Ridley, odtwórczynią roli Rey w najnowszej trylogii.

„Napiszę o tym teraz, bo widziałam, że wielu z Was o to prosiło – tak, trylogia Star Wars od Riana wciąż jest w planach. Bez żadnych dat i terminów, ponieważ ma teraz inne projekty na głowie, ale nikt jej nie anulował. To wszystko, co wiem.”

Wygląda więc na to, że nie spełniły się sny części fanów i, przynajmniej teoretycznie, Rian nadal może stworzyć swoją autorską trylogię osadzoną w świecie Gwiezdnych wojen. Na jej premierę przyjdzie nam jeszcze sporo poczekać – abstrahując od obecnych projektów Johnsona, do których zalicza się między innymi kontynuacja świetnie przyjętego Knives Out, najbliższe 3 filmowe sloty zajęte już są przez Rogue Squadron w reżyserii Patty Jenkins, film Taiki Waititiego oraz projekt Kevina Feige. O ile Lucasfilm zachowa odstęp między kolejnymi premierami filmów, to pierwszej odsłony trylogii Riana nie możemy się spodziewać prędzej niż w 2029 roku. Oczywiście zupełnie nieznana pozostaje tematyka czy choćby okres, w którym miałaby się rozgrywać akcja jego filmów.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.