Książki i komiksy

„Wojna łowców nagród” to najnowszy event komiksowy Marvela – Boba Fett wraca do akcji!

Za pośrednictwem oficjalnej strony StarWars.com ujawniono właśnie War of the Bounty Hunters (pol. Wojna Łowców Nagród) – ogromne wydarzenie w gwiezdnowojennych komiksach od wydawnictwa Marvel, które zdominuje wszystkie główne serie w najbliższych miesiącach.

Pomysłodawcą oraz koordynatorem całego przedsięwzięcia jest doskonale znany fanom Charles Soule, odpowiedzialny między innymi za powieść Light of the Jedi, a także komiksy Lando, The Rise of Kylo Ren czy obecnie wydawaną serię Star Wars. Fabuła wydarzenia skupi się na losach Boby Fetta między Imperium kontratakuje a Powrotem Jedi.

W otwierającym wydarzenie one-shocie War of the Bounty Hunters Alpha, którego autorem również jest Soule, zaś za ilustrowacje odpowiada Steve McNiven, ktoś ukradnie zamrożonego w karbonicie Hana, a Boba będzie usiłował go odnaleźć oraz dostarczyć Jabbie. W swoich działaniach nie cofnie się przed niczym, przez co narazi się wielu osobom z różnych środowisk. Wydarzenie będzie głównym tematem nadchodzących arców wszystkich serii Marvela. W serii Darth Vader to Mroczny Lord i reszta Imperium będą próbowali pozyskać Hana, by wymierzyć mu karę i zdobyć cenne informacje o Rebeliantach. Valance, protagonista Bounty Hunters, będzie usiłował pomóc Hanowi, by spłacić dług z dawnych lat. Aphra, jak to Aphra, będzie próbowała ugrać w tym zamieszaniu coś dla siebie, zaś główni bohaterowie serii Star Wars spróbują wreszcie odbić swojego przyjaciela. Swoje trzy grosze wtrącą także podwładni Jabby, Pyke’owie czy Czarne Słońca. Poza opisanymi seriami, równolegle od czerwca na rynku będzie ukazywać się 5-zeszytowa miniseria War of the Bounty Hunters autorstwa Soule’a z rysunkami Luke’a Rossa, która zapewne skupi się tylko na perspektywie Boby Fetta. Okładki pierwszych zeszytów wprowadzających do Wojny Łowców Nagród możecie zobaczyć poniżej.

Wspomniany one-shot, będący wprowadzeniem do całego wydarzenia, ukaże się na rynku 5 maja, zaś na finał będziemy musieli poczekać aż do października. To największy gwiezdnowojenny projekt w historii wydawnictwa Marvel. Kto wie, może w jakiś sposób nawiąże do serialowego The Book of Boba Fett, które ukaże się na platformie Disney+ w grudniu tego roku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.