Saga Star Wars

Jak wyglądała usunięta scena tortur Chewbacki z Epizodu IX? Joonas Suotamo zdradza szczegóły

Jak dowiedzieliśmy się w ostatnim czasie, finalne losy Bena Solo były owiane tajemnicą aż do początku prac nad The Rise of Skywalker i nawet nie do końca znane samym twórcom trylogii Sequeli. Jakiś czas temu Rian Johnson przyznał, że nie wiedział, co stanie się z postacią Kylo Rena po wydarzeniach z The Last Jedi. Najprawdopodobniej dopiero w trakcie prac nad The Rise of Skywalker J.J. Abrams zdecydował, jaki ostatecznie los ma spotkać młodego Solo.

Zapewne spora rzesza fanów z niecierpliwością czekała na konfrontację Kylo oraz Chewbacki, którzy przecież nie byli sobie obcy – w przeszłości, gdy Ben był jeszcze dzieckiem, Chewbacca był obecny w życiu Hana i Lei, jak i jego samego. Doskonałą okazją do ukazania spotkania po latach była scena, w której Kylo Ren i Chewbacca stają oko w oko po uprowadzeniu Wookiego z Pasaany. Co ciekawe, taki wątek powstał, jednak nigdy nie umieszczono go w ostatecznej wersji Epizodu IX, do którego został nakręcony. Dlaczego tak się stało? Tego być może nigdy się nie dowiemy, ale dzięki Joonasowi Suotamo, odgrywającemu rolę Chewbacki w najnowszym filmach sagi Skywalkerów, wiemy, co się działo w skasowanym materiale.

Suotamo jakiś czas temu wydał książkę pod tytułem My life as a Wookie, gdzie wyznaje, że kręcenie sceny tortur Chewbacki było dla niego naprawdę intensywnym przeżyciem. Aktor dodaje także, że sposób, w jaki Adam Driver odegrał swoją rolę, był naprawdę bardzo przekonujący i mroczny, co sprawiło, że sam momentami odczuwał niepokój.

“W My life as a Wookie (tłumaczenie z fińskiego) – Joonas opisuje scenę tortur, która została sfilmowana jako bardzo intensywna i bardzo trudna, zarówno dla niego jako aktora Chewiego, jak i psychicznie, ponieważ »Adam przestawił sobie psychikę, by być prawdziwym potworem, niezależnie od tego, czy kamery były akurat włączone czy nie«.”

“Adam w ogóle nie rozmawiał na przerwach, chociaż aktorzy byli wtedy znajomymi. Joonas mówi, że Adam był tak przekonujący w usuniętej scenie tortur, że czasami naprawdę się bał i uważa, że ​​scena mogła okazać się zbyt mroczna dla filmu.

Być może przemiana Kylo Rena w Bena Solo również ucierpiałaby z powodu tak nieludzkiego czynu. Niektórzy widzowie uznaliby to za niewybaczalne, mimo że ostatecznie uratował całą galaktykę.”

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.