Seriale

Dwóch specjalistów dołącza do załogi „Obi-Wana Kenobiego”

Po długich oczekiwaniach i kilku przesunięciach, wiosną w końcu rozpocząć mają się zdjęcia do jednego z nadchodzących seriali aktorskich Star Wars – projektu skupiającego się na postaci Obi-Wana Kenobiego. W związku z tym Lucasfilm kompletuje załogę odpowiedzialną za produkcję.

Jak informuje portal DiscussingFilm, wytwórnia właśnie zakontraktowała dwóch specjalistów: operatora oraz scenografa. Pierwszy z nich to Chung-hoon Chung, który odpowiadał za zdjęcia między innymi w kilku filmach Parka Chan-wooka, jak Oldboy czy Służąca, oraz w pierwszej odsłonie adaptacji powieści To Stephena Kinga. Nadchodzące projekty, w których wziął już udział, obejmują Uncharted i Last Night in Soho Edgara Wrighta (swoją drogą, film ten najwyraźniej stanowi furtkę do świata Gwiezdnych wojen, gdyż wcześniej Lucasfilm zaangażował też jego scenarzystkę do filmu Taiki Waititiego). Drugi filmowiec to Todd Cherniawsky, dla którego Obi-Wan Kenobi nie będzie pierwszą wizytą w odległej galaktyce, gdyż służył już jako dyrektor artystyczny przy okazji produkcji Ostatniego Jedi. Na tym samym stanowisku był obecny również na planie Avatara, zaś scenografią zajmował się ostatnio w Star Trek: Discovery oraz Star Trek: Picard, tak że wygląda na to, iż gustuje w kosmicznych klimatach.

Obi-Wan Kenobi opowie historię brodatego Mistrza Jedi spomiędzy Epizodów III i IV. W tytułowego bohatera ponownie wcieli się Ewan McGregor, poza którym zobaczymy również między innymi Haydena Christensena. Showrunnerką i reżyserką projektu jest Deborah Chow.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.