Seriale

Boba Fett i Baby Yoda – zobaczcie grafikę, która pomogła przekonać Disneya do produkcji „The Mandalorian”

Brian Matyas jest artystą odpowiedzialnym za grafiki koncepcyjne do The Mandalorian. Część z nich została zaprezentowana dyrektorowi generalnemu Disneya, Bobowi Igerowi, podczas spotkań dotyczących przyszłej produkcji. Teraz rysownik ujawnia udział swoich prac w ostatecznej decyzji dotyczącej zielonego światła dla serialu.

W 2019 roku, kiedy to widownia po raz pierwszy ujrzała przygody mandaloriańskiego łowcy Dina Djarina oraz małego Grogu, serial okazał się wielkim sukcesem. Jednak jak niemal każda produkcja, miał swój początek w wyobraźni scenarzystów i rysowników. W wywiadzie udzielonym The National Arts Club Brian Matyas opowiedział między innymi o jednej ze swoich grafik, które znalazły się w The Art of The Mandalorian. Ciekawe przedstawianie sylwetek postaci wydaje się przypominać bardziej efektowną komiksową ramkę niż zalążek tego, co mogliśmy finalnie zobaczyć w serialu. Jednak obraz ten powstał konkretnie z myślą o tej przyszłej serii.

„Stworzyłem grafikę Boby Fetta trzymającego Baby Yodę przed grupą Mandalorian. To był jeden z argumentów dla Boba Igera. Musieliśmy tylko przekonać Disneya żeby dał nam swoją aprobatę i mogliśmy pociągnąć to dalej.”

Artysta zdradza, że po tym jak przekazał grafiki Jonowi Favreau i Dave’owi Filoniemu, wykorzystali oni większość prac jego i innych autorów, aby przekonać Disneya do podjęcia dobrej decyzji. Podobno okazały się one jedną z kluczowych części prezentacji i ogólnego zarysu przyszłego serialu.

„Istnieje mała grupa artystów koncepcyjnych, która tworzy kilka grafik i wszystkie są prezentowane. Myślę, że Jon Favreau i Dave Filoni pokazali to Bobowi Igerowi i dostali pieniądze na serial. To wtedy dali działowi artystycznemu zielone światło, praca zaczęła się już kilka miesięcy później.”

Dzięki grafice możemy dowiedzieć się, że Grogu od początku miał być częścią serialu i stać się jednym z jego centralnych punktów. Obraz z The Art of The Mandalorian pokazuje nam ogólny zarys pomysłu twórców. Grupa mandalorian łącząca siły by chronić dziecko, które będzie miało wielki wpływ na losy galaktyki. Choć serial nie do końca wpisuje się w te koncepcję, nie można zaprzeczyć, że jedną z osób stojących za późniejszym niesamowitym sukcesem The Mandalorian jest właśnie Matyas oraz inni artyści. Teraz dzięki niemu w oczekiwaniu na trzeci sezon serialu, możemy cofnąć się do samych jego początków i zobaczyć jak długa drogę musiał przebyć by stać się tym, co znamy dziś.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.