Wydarzenia

Dave Filoni otrzymał awans – jest wykonawczym dyrektorem kreatywnym Lucasfilmu

Wszystko zaczęło się od Wojen klonów, po których Dave Filoni tworzył również kolejne animowane projekty Star Wars. W końcu stał się odpowiedzialny również za projekt live action – i to nie byle jaki, bo mowa o realizowanym u boku Jona Favreau The Mandalorian, pierwszym aktorskim serialu osadzonym w odległej galaktyce. Po tym sukcesie nadeszło zaangażowanie w kolejne seriale powstające dla Disney+ oraz, jak się okazuje, awans.

Jak przekazuje Variety, Filoni wyższą pozycję w szeregach Lucasfilmu zajmuje już od ubiegłego lata. My jednak dowiadujemy się o tym dopiero teraz na skutek późnej aktualizacji informacji na stronie internetowej wytwórni. Obecna funkcja Dave’a Filoniego to wykonawczy dyrektor kreatywny (Executive Creative Director).

Wśród jego nadchodzących projektów znajdują się tytuły takie jak The Book of Boba Fett, 3. sezon The Mandalorian czy Ahsoka, natomiast teraz na Disney+ emitowane są kolejne odcinki The Bad Batch – nowy epizod debiutuje zresztą właśnie jutro.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.