Gry

Nowa wersja „Jedi: Fallen Order” wygląda i działa dużo lepiej, lecz wciąż boryka się ze starym problemem

Kilkanaście dni temu studio Respawn Entertainment opublikowało darmową aktualizację do swojej gwiezdnowojennej produkcji – Jedi: Fallen Order – mającą przystosować grę do konsol najnowszej generacji. Choć przygody Cala Kestisa wygląda i działają teraz o niebo lepiej niż na starszych sprzętach, to wciąż prześladuje je błąd znany z poprzedniej wersji gry.

Upadły zakon w wersji na PlayStation 5 i Xbox Series X oferuje teraz graczom wyższą rozdzielczość i poprawione tekstury, możliwość grania w 4K, rozgrywkę w 60 klatkach na sekundę oraz znacznie poprawiony czas ładowania kolejnych lokacji. Zmiany szczególnie widać na konsolach od Sony, ponieważ tytuł wcześniej nie oferował na tych sprzętach możliwości grania w trybie jakościowym.

Mówiąc krótko, w Jedi: Fallen Order gra się teraz znacznie lepiej niż kiedykolwiek. Problem jednak w tym, że po konsolowej aktualizacji tytuł nadal boryka się z problemem wydajnościowym, który prześladuje go również w wersjach na komputery osobiste. Mowa o krótkotrwałych (trwających mniej niż sekundę), lecz częstych przycięciach podczas rozgrywki. Te krótkie zawieszenia dość wyraźnie wpływają na wrażenia płynące z odwiedzenia niektórych lokacji.

Ulepszoną wersję Upadłego zakonu omówił m.in. kanał Digital Foundry. Materiał możecie obejrzeć poniżej.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.