Filmy

Matthew Robinson scenarzystą filmowego „Rogue Squadron”

Pierwszym gwiezdnowojennym filmem od czasu Skywalker. Odrodzenie, który będzie nam dane zobaczyć w kinie, to zapowiedziany na 2023 rok Rogue Squadron. Film Patty Jenkins opowie historię kultowej eskadry w nowych czasach, prawdopodobnie po wspomnianym Epizodzie IX. Dziś dowiedzieliśmy się, kto będzie odpowiadał za scenariusz widowiska.

Jak donoszą źródła portalu The Hollywood Reporter, scenarzystą filmu został Matthew Robinson, spod którego ręki wyszły jak dotąd scenariusze zaledwie 4 filmów – Było sobie kłamstwo, Dora i Miasto Złota, Miłość i potwory oraz Little Shop of Horrors.

To pierwsza tak ważna informacja na temat produkcji od czasu jej ogłoszenia wraz z nazwiskiem reżyserki. Wkrótce możemy się spodziewać napływu kolejnych, gdyż studio zamierza rozpocząć fazę preprodukcji jesienią tego roku, zaś początek zdjęć planowany jest na przyszły rok. Nie znamy na razie szczegółów dotyczących fabuły filmu, ale oczywiste jest, że skupiać będzie się na pilotach myśliwców tytułowej Eskadry Łotrów. Wstępnie premierę zapowiedziano na 22 grudnia 2023.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.