Gwiezdne Wojny - Historie

„Rougue Squadron” – Patty Jenkins opowiada o nadchodzącym filmie

Od premiery następnej gwiezdnowojennej produkcji mającej trafić na ekrany kin dzieli nas jeszcze około 2,5 roku. Choć może wydawać się, iż to bardzo dużo czasu, przygotowania do realizacji filmu muszą już powoli ruszać. Zaledwie kilka dni temu poznaliśmy scenarzystę Rogue Squadron, natomiast teraz reżyserka projektu opowiedziała co nieco na temat wyzwań, którym trzeba będzie sprostać.

W ostatnim wywiadzie udzielonym Associated Press Patty Jenkins nawiązała do bardzo bogatego dziedzictwa Eskadry Łotrów:

„Książki Michaela Stackpole’a, gry wideo i wszystkie inne książki z cyklu Eskadra Łotrów – to wszystko niesamowita historia i bardzo ważne jest, by ją uhonorować. Ale trzeba też wszystko przenieś do nowej ery, musimy opowiedzieć nową historię za pomocą tych elementów, więc próbujemy wybrać to, co najlepsze i zrobić świetny film o pilotach myśliwców, który zresztą zawsze chciałam zrobić. To ogromny miks rzeczy, które staramy się połączyć przy jednoczesnym zachowaniu prostej historii.”

Jenkins już wcześniej, jeszcze przy okazji ujawnienia pierwszych informacji na temat planów na Rogue Squadron, zapowiadała, iż film będzie czerpać inspiracje z gier oraz książek poświęconych Eskadrze Łotrów, zachowując jednak przy tym oryginalność – jego akcja prawdopodobnie osadzona będzie zresztą po wydarzeniach z Epizodu IX, a więc w zupełnie nowej rzeczywistości. W Nowym Kanonie przygody pilotów nie były szczególnie intensywnie eksploatowane, tak że bardzo ciekawie będzie zobaczyć podejście Lucasfilmu do kinowej produkcji poświęconej wyłącznie im.

Rogue Squadron ma zadebiutować w grudniu 2023 roku, a więc aż po czterech latach przerwy od premiery The Rise of Skywalker, do czasu którego filmy Star Wars pojawiały się na ekranach kin każdego roku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.