Seriale

Najnowszy odcinek „The Bad Batch” ujawnia ważne powiązanie między Omegą a Bobą Fettem

Jesteśmy już po seansie 9. odcinka animowanej serii o przygodach Oddziału 99 i dość powiedzieć, że epizod ten obfitował w kilka naprawdę ciekawych zwrotów akcji. Porwanie Omegi przez Cada Bane’a w poprzednim epizodzie stało się katalizatorem serii wydarzeń, które ostatecznie doprowadziły do ujawnienia ważnych informacji o młodej protagonistce.

Za sprawą uprowadzenia podopiecznej Huntera poznaliśmy prawdziwe intencje, jakie mają względem niej kaminoanie – jak się okazuje, nie działają oni w ramach konsensusu, lecz wysłali za Omegą dwójkę łowców nagród z zupełnie odmiennymi celami. Cad Bane działa na zlecenie Lamy Su, któremu zależy wyłącznie na kodzie genetycznym dziewczynki, z kolei Fennec Shand pracuje dla Nali Se, chcącej ukryć Omegę i uchronić ją przed grożącym jej niebezpieczeństwem.

Ważniejsze jest jednak to, dlaczego właściwie Omega jest tak cenna dla klonerów z Kamino? Jak się okazuje, odpowiedź na to pytanie od pewnego czasu zna jeden z członków Oddziału 99. W trakcie poszukiwań Tech ujawnia, że jest ona nie tylko klonem Jango Fetta, o czym wiedzieliśmy już od dawna, ale przede wszystkim nie została poddana żadnym modyfikacjom genetycznym, co, jak nietrudno się domyślić, oznacza, że posiada niezmodyfikowane geny łowcy nagród. Biorąc pod uwagę, że drugi niezmodyfikowany klon – Boba Fett – od dawna nie mieszka na Kamino i jest w tym czasie praktycznie nieuchwytny, czyni to Omegę bardzo cenną dla kaminoan, bowiem stanowi ona przepustkę do kontynuowania ich pracy.

Rewelacja z najnowszego epizodu wprowadza jeszcze jedną implikację: skoro zarówno Omega, jak i Boba są niezmodyfikowanymi klonami Jango, to w pewnym sensie czyni to z nich jedyne prawdziwe „dzieci” łowcy nagród, a zatem również… rodzeństwo. Tak, Boba Fett ma siostrę.

Parszywa zgraja z każdym kolejnym odcinkiem coraz wyżej podnosi jakościową poprzeczkę, rozbudzając nadzieję na to, że pozostałe epizody również skrywają tajemnice, które warto będzie poznać. Odcinek 10. zadebiutuje już w następny piątek.

Podobne posty

2 komentarzy

  1. Jedna mała poprawka – to Nala Se zatrudniła Fennec Shand, żeby ochronić Omegę, a nie Taun We ;)
    Taun We została wysłana, żeby przejąć Omegę i wrócić z nią na Kamino. Skończyła jak skończyła…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.