Książki i komiksy

Zapowiedziano „Ghosts of Vader’s Castle” – finałowy komiks z serii horrorowych opowieści

Coroczną tradycją już jest, że w październiku wydawnictwo IDW wydaje horrorowe historie ze świata Star Wars – zaczęło się od dwóch miniserii Tales from Vader’s Castle oraz Return to Vader’s Castle z 2018 i 2019 roku, zaś w zeszłym roku dostaliśmy rozszerzonego one-shota: Shadow of Vader’s Castle. Jak ujawniła oficjalna strona, w tym roku powrócimy do formatu miniserii, która ma być konkluzją wszystkich dotychczasowych opowieści.

Choć tytuł – Ghosts of Vader’s Castle – ujawniono już przy okazji zeszłorocznego komiksu, tak nie znaliśmy do tej pory żadnych szczegółów. Zgodnie z przewidywaniami, za scenariusz ponownie będzie odpowiadał Cavan Scott, zaś ilustracjami wspomogą go między innymi Francesco Francavilla, Megan Levens, Robert Hack, Chris Fenoglio i Derek Charm – wśród nich rysownicy, którzy od początku pracowali przy tej serii komiksów. Całość będzie liczyła 5 zeszytów, a klamrowa historia będzie kontynuacją tej z Shadow of i skupi się na postaci Vaneé – sługi Vadera – i jego losach w zamku na Mustafarze już po Powrocie Jedi. Wplątane w główną fabułę opowieści będą z kolei dotyczyć między innymi Anakina, Jar Jara i Padmé, którzy zmagają się z nieumarłymi droidami, Luke’a stającego naprzeciw zjawy na Dagobah, oraz Hana i jego sporych kłopotów z Chewbaccą. Wśród postaci nie zabraknie także osławionego królika Jaxxona, rodziny Graf czy innych bohaterów z poprzednich odsłon serii.

Poniżej możecie zobaczyć kilka okładek i ich planowanych variantów:

Pierwszy zeszyt miniserii zadebiutuje we wrześniu tego roku, a pozostałe ukażą się już w październiku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.