Książki i komiksy

W świecie Star Wars wkrótce pojawi się nowa łowczyni nagród – poznajcie Devę Lompop

Łowcy nagród to prawdopodobniej najliczniejsza i najbardziej zróżnicowana grupa postaci w uniwersum Gwiezdnych wojen. Wielu z nich zyskało status prawdziwych legend przestępczego półświatka i wywarło ogromny wpływ na losy całej galaktyki. Tym razem mamy okazję poznać zupełnie nową przedstawicielkę tej profesji, która pojawi się w nowych komiksach serii War of the Bounty Hunters.

Deva Lompop została osobiście wybrana przez Jabbę, by dołączyć do polowania na Hana Solo. Co ciekawe, bohaterka ta nie jest wcale nowicjuszką w swoim fachu – jak się okazuje zgodnie z opisem postaci, Lompop żyła już w erze Wielkiej Republiki wiele wieków przed wydarzeniami z Mrocznego widma. Twórcy postaci wspominają, że prawdopodobnie pojawi się w którymś z projektów dotyczących tego okresu, które czekają już na swoją premierę. Swój debiut zaliczyć ma w nadchodzącym pierwszym zeszycie Star Wars: War of the Bounty Hunters: Jabba the Hutt. Zgodnie z zapowiedzi, nie będzie to ostatni raz gdy będziemy mogli zobaczyć ją w akcji w ramach tej komiksowej serii.

Grafiki koncepcyjne ukazują nam bardzo charakterystyczny i ciekawy obraz nowej bohaterki. Jej niewątpliwym znakiem rozpoznawczym jest charakterystyczny, składający się z tęczowych piór irokez. Oprócz standardowego blastera, łowczyni uzbrojona jest w różnego rodzaju noże i inne niespodzianki ukryte we fragmentach lekkiej, płytowej zbroi.

Za stworzenie postaci odpowiada pisarka Justina Ireland oraz rysownik Iban Coello. Deva pochodzi z długowiecznej, humanoidalnej rasy jaszczurowatych Shani. Podobano to właśnie tę rasę Huttowie uważają za jednych z pierwszych łowców nagród w historii galaktyki. Mierzenie się z dziedzictwem swoich przodków ma być ważnym elegantem rozwoju tej bohaterki. Sama postać ma być twardą i nieprzewidywalną profesjonalistką.

Artysta odpowiedzialny za wygląd postaci tak opisywał współpracę przy tworzeniu konceptu:

„Kiedy projektowałem kostium dla Devy, starałem się uhonorować wszystkie pomysły, jakie miała na nią Justina, gdy powoływała ją do życia. Bardzo jasno mówiła o wizerunku postaci i bardzo łatwo było mi pracować nad tym kierunkiem.”

Premiera anglojęzycznego wydania to 21 lipca, na razie data premiery w Polsce nie jest znana. Więcej plansz z nadchodzącego komiksu możecie zobaczyć na oficjalnej stronie Star Wars.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.