Publicystyka

“The Bad Batch” S01E09 – ciekawostki

Za nami emocjonujący 9. odcinek The Bad Batch, który przyniósł całkiem sporo rozstrzygnięć fabularnych przed drugą połową sezonu. Tradycyjnie nie zabrakło także miejsca na kilka ciekawych nawiązań i ciekawostek.

Klon Alpha

Jedną z największych rewelacji odcinka było zdradzenie tożsamości Omegi – to, obok Boby Fetta, jedyny niezmodyfikowany genetycznie klon Jango. Jednocześnie okazało się, że Boba (z racji bycia pierwszym klonem) zyskał przydomek Alpha. W Legendach mianem Alph określano grupę 100 klonów ARC, będących drugą partią żołnierzy stworzonych przez kaminoan.


Prawie jak na Bespinie

Planeta Bora Vio, będąca miejscem akcji odcinka, i wisząca w chmurach placówka kaminoan o charakterystycznej dla nich architekturze, silnie przywodzą na myśl Bespin z Epizodu V.


… i prawie jak na Exegolu

Zielone zbiorniki do klonowania, kryjące ciała między innymi kaminoan, przypominają zbiorniki z laboratorium Palpatine’a na Exegolu, które widzieliśmy w The Rise of the Skywalker.


Proteza głowy?

Kiedy Cad Bane przedstawia się Omedze, zdejmuje z głowy kapelusz, dzięki czemu możemy zobaczyć, że czubek jego głowy jest w całości pokryty metalem. Choć może to być po prostu element stroju, to wielu fanów spekuluje, że być może doszło do pojedynku Cada z Bobą Fettem i metalowe elementy to swoista proteza ukrywająca obrażenia. Starcie łowców nagród miało znaleźć się w Wojnach klonów przed ich anulowaniem i na tę chwilę jest niekanoniczne, ale niewykluczone, że twórcy próbują nam coś sugerować.


Justifier

Dzięki ukazaniu statku Cada Bane’a w całej okazałości możemy stwierdzić, że jest to Justifier, który został zaprojektowany jako wehikuł łowcy nagród na potrzeby wspomnianego wyżej arcu.


Dźwięki konsoli

Efekty dźwiękowe, które towarzyszą naciskaniu klawiszy na konsoli w pomieszczeniu ze zbiornikami do klonowania, to dokładnie te same dźwięki, które przy wyborze różnych opcji w menu pojawiły się w grze Star Wars: Bounty Hunter z 2002 roku, przedstawiającej historię Jango Fetta sprzed Ataku klonów.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.