Publicystyka

“The Bad Batch” S01E12 – ciekawostki

Za nami już 12. odcinek The Bad Batch – choć Ratunek na Ryloth przypadł nam do gustu, tak z pewnością nie była to zasługa nawiązań i ciekawostek, których w tym epizodzie pojawiło się wyjątkowo mało. Mimo wszystko postaraliśmy się wyciągnąć z niego najciekawsze kąski.

Znana sonda

Okolice miasta Lessu patrolują charakterystyczne sondy zwiadowcze, które pierwszy raz widzieliśmy na ekranach już w Imperium kontratakuje na planecie Hoth.


Teraz już wiedzą

Gdy Hunter niszczy sondę zwiadowczą, Echo wypowiada zdanie: „Imperium będzie wiedziało, że tu jesteśmy”. Niemal identyczne słowa padają z ust Hana Solo w Imperium kontratakuje, kiedy sonda dokonuje autodestrukcji po krótkiej potyczce.


You’re my only hope

Holograficzna wiadomość od Hery, w której prosi ona Omegę i Parszywą zgraję o pomoc, może przywoływać na myśl nagranie Lei z Nowej nadziei.


Owocowy gust

W biurze admirała Ramparta możemy dostrzec meilooruny – owoce, które często pojawiały się w Rebeliantach i zagrały istotną rolę w przecięciu ścieżek Ezry Bridgera i ówczesnej załogi Ducha.


Parszywa zgraja: Wojny klonów

Tytuł odcinka – „Rescue on Ryloth” – nawiązuje swoją stylistyką do pierwszych epizodów Wojen klonów, w których została ukazana ojczysta planeta twi’leków: „Storm over Ryloth”, „Innocence of Ryloth” oraz „Liberty on Ryloth”.


Bunt mam we krwi

Bunt kapitana Howzera przeciwko imperialnej okupacji może nawiązywać do niekanonicznych wydarzeń, jakie przedstawiono w jednej z misji oryginalnego Star Wars: Battlefront II, gdzie byliśmy świadkami buntu klonów na Kamino przeciwko Imperium. Niewykluczone, że jego postawa może zwiastować nadchodzącą rebelię klonów także w ramach Parszywej zgrai.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.