Książki i komiksy

Wszyscy członkowie Rady Jedi i inne wieści z nowego odcinka The High Republic Show

Wczoraj wieczorem do sieci trafił kolejny odcinek The High Republic Show – serii mającej przybliżyć fanom erę Wielkiej Republiki oraz proces jej powstawania. Choć najnowszy epizod nie dostarczył nam nowych zapowiedzi, czy nowych informacji na temat niedawno ogłoszonych pozycji, i tak poznać można dzięki niemu kilka ciekawych faktów.

Odcinek tradycyjnie rozpoczął się od krótkiego streszczenia książek i komiksów, które ukazały się od ostatniego The High Republic Show – mowa tutaj o 6. zeszycie serii od Marvela oraz książkach The Rising Storm i Race to Crashpoint Tower.

W dalszej części opowiedziano o tworzeniu słuchowiska Tempest Runner, skupiającego się na postaci Lourny Dee i jej relacjach z pozostałymi Nihilami po wydarzeniach ukazanych w The Rising Storm. Scenariusz stworzony przez Cavana Scotta ma zgłębić psychikę dowódczyni Nihilów i pokazać jej konfrontację z zewnętrznym światem, kiedy zostanie aresztowana przez Republikę. Jednocześnie ujawniono aktorów głosowych biorących udział w przedsięwzięciu. Słuchowisko ukaże się w języku angielskim 3 sierpnia.

W części poświęconej wywiadom skupiono się głównie na wskazaniu i krótkim omówieniu postaci, których rola nie była do tej pory zbyt istotna, ale mogą odegrać kluczową rolę w przyszłości. Autorzy podzielili się też swoimi spostrzeżeniami ze współpracy między sobą oraz grafikami i dzielenia się bohaterami, którzy przewijają się w zupełnie różnych powieściach i komiksach.

Nie zabrakło także miejsca na krótkie omówienie nowych elementów uniwersum: scharakteryzowano pokrótce Wayseekerów, czyli Jedi podążających za Mocą bez nadzoru Rady, oraz ujawniono sylwetki wszystkich członków wspomnianej Rady Jedi w trakcie ery Wielkiej Republiki. Yoda, Veter oraz Lahru to jedyni żyjący wówczas Wielcy Mistrzowie Jedi. Z kolei Rana Kant zmarła pomiędzy wydarzeniami ze Światła Jedi i The Rising Storm – w Radzie zastąpił ją jej były uczeń, Stellan Gios. Jorę Malli, po jej śmierci w bitwie z Nihilami w mgławicy Kur, zastąpił Ry Ki Sakka. Komplet 12 członków Rady dopełnia także Soleil Agra.

Zaprezentowano również kilka okładek komiksowych oraz stron z nadchodzących zeszytów z serii The High Republic Adventures, The High Republic oraz debiutującego w sierpniu Monster of Temple Peak. Pokazano także rysunki z nadchodzącej mangi The Edge of Balance.

Cały materiał wideo dostępny jest do obejrzenia poniżej:

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.