Seriale

Luke Skywalker w „What If…?” od Marvela? Twórcy rozważali taką możliwość

Marvel i Star Wars różnią się pod wieloma względami, jednak obie marki łączy pewien ważny aspekt – należą do The Walt Disney Company, w związku z czym (przynajmniej teoretycznie) możliwe jest przenikanie się tu i ówdzie obydwu uniwersów. Dzieje się tak chociażby na etapie twórczym, bowiem wydawnictwo Marvel Comics odpowiada za lwią część ukazujących się dziś komiksów z Odległej galaktyki, a szef superbohaterskiego studia – Kevin Feige – podjął się nakręcenia jednego z nadchodzących gwiezdnowojennych filmów. Co jednak z faktycznym przeplataniem się obu marek? Okazuje się, że mało brakowało, by do czegoś podobnego doszło.

Polem dla takiego eksperymentu mogło stać się najnowsze dzieło ze stajni Marvela, a mianowicie serial animowany What If…?, przedstawiający alternatywne historie postaci znanych z MCU. Główna scenarzystka animacji – A.C. Bradley – w niedawnym wywiadzie dla portalu Collider przyznała, iż zasłynęła z tego, że cały czas próbowała przemycić do opowiadanej historii protagonistę sagi Star Wars, Luke’a Skywalkera.

„Byłam znana z tego, że próbowałam wplątać w to wszystko postać z Gwiezdnych wojen. Chcieliśmy w pewnym momencie to zrobić, ale ostatecznie musieliśmy ograniczyć się do piaskownicy, którą otrzymaliśmy. Słyszałam: »Daliśmy ci całe MCU. To musi ci wystarczyć.«, na co odpowiadałam: »Ok. Ale mimo to Luke Skywalker byłby niesamowitym Avengerem«.”

Bryan Andrews, reżyser What If…?, szybko podchwycił pomysł Bradley, jednak równie prędko został sprowadzony na ziemię, gdy Marvel przypomniał obojgu twórcom o swoich wytycznych. Andrews jednak wciąż ma nadzieję.

„Myśleliśmy o tym, więc kto wie? Jeśli fani pokochają to, co zobaczą na ekranach i będą wystarczająco głośno krzyczeć… Kto wie, co może się stać? Wiesz, w końcu to What If…?, prawda?”

Podobno A.C. Bradley próbowała umieścić Luke’a w swoim dziele co najmniej kilka razy i za każdym razem Marvel musiał odrzucać propozycje scenarzystki, o czym wspomniała we wcześniejszym wywiadzie dla GamesRadar+. Kto wie, być może kiedyś się uda? Premierę What If…? zaplanowano na 11 sierpnia.

Co sądzicie o ewentualnym cameo postaci z Gwiezdnych wojen w świecie Avengers? Albo o odwrotnym scenariuszu? Chcielibyście zobaczyć taki crossover? Dajcie znać w komentarzach!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.